Alustame siis seeriat üldteemaga “Eesti eluga kohanemine”. Kolasin enne Tartu Aura veekeskuse leheküljel ja unistasin sellest, kuidas me juba nelja nädala pärast Giustinoga seal hommikuti ujumas käima hakkame. Järsku jäi mulle silma selline märk:
Jõulud on nüüd siis läbi, kiirelt mõned mõttekillud siia, mis mind kummitavad. Oleme praegu neljandat päeva Justini vanemate majas ja muidugi jälle ühed täies purjes Ameerika jõulud üle elanud…
Aga üleeile nägin ma suvaliselt keset suurt New Yorki tuttavat. Naljakas oli see, et ma olin just enne selle konkreetse tänava ületamist mõelnud, et näh, pean talle ju täna helistama, aga telefoninubrit pole mobiili salvestatud.
Ebay, rahvusvaheline oksjonilehekülg. Mäletan, kuidas sellele korduvalt oma otsingutega sattusin, kui juba Ameerikasse olin kolinud ja kui oli vaja meie uude kodu ühte või teist asja osta.