Päike

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. Eelmine talv tabas mind esimest korda elus tunne, et tahaks ära soojale maale. Muidu mulle meeldivad peaaegu kõik Eesti aastaajad ja lumine talv on tore, kuid eelmine aasta läks talv minu jaoks liiga pikaks.
  Õnnestuski minna kaheks kuuks Kreetale. Olen väga rahul, et käisin, sain valgusest ja värskest toidust energiat ja uue kogemuse.

  Aga. See, et nad sageli maju ei küta ja osades majades arvestatav küttesüsteem puudub, ei ole sugugi positiivne. Olin seal veebruari keskelt aprilli keskpaigani ja veebruaris oli külm. Väljas olla oli meie mõistes kena kevad, kuid toas oli samasugune kevad ja magasin kampsuniga. Kohati langes väljas öösel temperatuur nulli ja mägedes tuli lund, mis ajas ainult motorolleriga liikuvate sisserännanud pensionäride elu täiesti segamini.

  Kreetal on suhtumine, et talv on ainult mõned kuud aastas, varsti on jälle suvi ja päike, milleks ennast nende mõne kuu pärast küttesüsteemi ehitamisega vaevata. Kuid need mõned kuud on toas külm ja talvised viirused käivad seal samuti külade kaupa ringi. Kusjuures lapsi sel ajal eriti õue ei taheta lasta, sest väljas on nende jaoks külm.

  Pika jutu mõte on selles, et kui minna talvel sellisele soojale maale, kus meie talvel ei ole nende suvi, siis on kasulik leida peatumiseks koht, kus kütmisvõimalus olemas on:)

 2. Minu arvats on Eestimaa pimedus ja talved rasked eriti väikelase vaematele. Laste energia ei mahu tuppa ära ja tervis alles karastub kohaliku ilmastikuga, mis lapsevanemad aeg-ajalt lihtsalt hulluks teeb (mind vähemalt)
  Endale on hoopis pimedal ja kölmal ajal oluliselt lihtsam tegevust leida ja sooje riideid selga toppida.

 3. Appi, kuidas siin saab kommentaari kustutada ja vigasid parandada???
  See see on, kui arvutil on üks, kaks, kolm, neli, viis, kuus, seitse, kaheksa ja üheksa klahvi puudu. Vabandan ette ja taha!

  Tervitustega,
  Düsgraafik

Arhiiv

Viimased kommentaarid

Sliding Sidebar