Rahvaga kohtumas Saaremaal: Marokost ja muust

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. Hehei, Epp 5e p-ga!:)

  Ma kohe teen lausa kaks lisandust siin:

  1. Marokos naised omavahel ja mehed omavahel nii kallistavad kui põsemusitavad tervituseks ja hüvastijätuks; kui on võõramad, siis võib ainult kätt ka anda.
  Need põsemuseid on kindlasti prantslastelt laenatud. Aga jah, mehed omavahel ja naised omavahel, teist sugupoolt ei ole vaja puutuda. Mind ka alati häiris Pariisis see, et kõik, keda Sulle tutvustatakse, isegi kui näed seda inimest kõigi eelduste kohaselt esimest ja viimast korda, tuli läbi musitada … selline prügikasti tunne tekib peale mõnda aega.
  Kuigi tegelikult paljud Marokos tervitavad ka vastassoo esindajaid, kuna nad lihtsalt ei tea, et islamis seda ei tohiks!!! Uskumatu, kas pole, ise sündinud moslemid.:) Aga jah, paraku on nii, et kõik kõike ei tea.
  Ja siis veel muidugi see, et neid vastassoost sugulasi, kellega veresideme tõttu abielluda ei tohi, tohib ka kallistada.:)

  2. Palveaegade seltus läks Sul, Epp, veidi sassi.:)
  1. päikesetõusul,
  2. keskpäeval (päikesetõusu ja päikeseloojandu vahel),
  3. pärastlõunal (keskpäeva ja päikeseloojangu vahel),
  4. päikeseloojangul,
  5. õhtul/öösel(paar tundi peale päikeseloojangut).
  Sul oli see öine palve ka enne päikeseloojangut kusagil.
  Ja tegelikult vanasti, kui arvutit ja tarku programme ei olnud, vaatasid inimesed päikese ja varjude kõrguse järgi, millal mingi palveaeg on, nii et seda on võimalik ka ilma arvutita teha.:)

 2. Mmmm, kui mu mälu ei peta, siis mulle küll Kätlini abikaasa andis kätt tutvustamisel. Või siis mitte. Igatahes ma mäletan, et ma mõtlesin sellele Tartus Genklubisse minnes, et kuidas peaks käituma. Ju siis läks täppi kõik 🙂

 3. Ei saa seal taevas mingit 70mment ega rohkem neitsisit. Kui ma ei eksi, saab märter paradiisi oma 70 pereliiget, mitte mingil juhul seda myyti, mida laialt levitatakse.

 4. kahjuks sa eksid. Musulmani meest ootavad taevas neitsid. Mis naised nende neitsitega tegema peaks, krt seda teab. Segane ja hull asi igal juhul. Nagu kogu see religiooni iba yldse.

 5. kuulan saadet Kätliniga R2-st. Kena kõik, mulle väga meeldis see, kuidas ta rääkis, kuidas usu leidis, ja miks kristlus ei sobinud. NIng Maroko elu kirjeldus. Aga nüüd kui jutt läks kaksitornidele ja ameerikalstele, siis pööras küll ära. Andke andeks! Nagu Kätlin ise ütles, et keegi võib öelda, et ajupestud. Aga see oligi ajupestud jutt. Ma mingil juhul ei ole ise kunagi pooldanud Iraagi või Afganistani sõda, aga ee jutt oli nüüd küll .. kmm, imelik?

 6. Miks siis imelik kohe?:) Kui peavoolu arusaamade ja meedia pealetungiva arvamusega kokku ei lähe, siis on kohe imelik.:P Kui veidi uurida, siis paljud ameeriklased tänapäeval ka ei usu seda ette söödetud 9/11 vabandust. Liiga palju aga-sid on selle looga seotud …

  Aga mis puutub nüüd paradiisineitsitesse … hmmm 😛 … Kas Sa (st kommenteerija) ise lugesid seda Koraanist, et saab 70 neitsit või keegi tark (näiteks televiisor jälle) ütles seda? 🙂

  Täpsustuseks nii palju, et Koraanis on kasutatud sõna “huur”, mis on muide, meessoost.;) Naissoost vaste oleks “hurija”, aga Koraanis on kasutatud just “huur”. Äkki keegi tahaks nüüd teha märkust, et Koraan propageerib homoseksuaalsust?:)

  “huuri” algtähendus on tegelikult viinamarjad ja rosinad. Sellest siis ka deriveeritud tähendus – “suurte pruunide silmadega”. Nii et, mis seal siis lõppkokkuvõttes saab – pruunisilmalisi, viinamarju või rosinaid?

  Paradiisikirjeldus on üldse Koraanis väga üheplaaniline – Paradiisi kirjeldatakse kui ühte väga toredat kohta, mis kõrberahvast araablastele oli muidu kättesaamatu unistus – rohelus, vete vulin … Meie jaoks ei ole see midagi erilist. Meile oleks pidanud siis pigem kirjeldama liiva, päikest ja merd, aga kes araablastest oleks tahtnudki moslem olla, kui Paradiisiks on liiv ja päike?:P Sellega elasid nad ju iga päev.

  Nii et kes suudab sügavamale vaadata, siis Paradiis on igaühe jaoks midagi erinevat, mis vastavale isikule just meeldib. Ega ikka ei ole nii, et üks Eesti naine pääseb Paradiisi ja siis talle öeldakse, et vot, Paradiis on meil siin puud, jõeke ja 50 perfektset naissoost neitsit, keda saaksid kadestada, kui ta tahaks hoopis valget liiva, merekohinat ja palju päikest.;)

Arhiiv

Viimased kommentaarid

 • helle on “Maal mamma juures”Mari on suur lugeja ja terane, sai ikka aru. Vahel me arutame temaga igasuguseid lendsõnade, vanasõnade ja kõnekäändude tähendusi. Ta mõnikord ise küs…
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Siin kirjutatakse, kuidas lapsele oli see murdekeel meeldinud :). http://blogistaja.wordpress.chttps//bloom/2020/12/22/epp-petrone-maal-mamma-juures/
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Jaa, ta rääkis kirjakeelt ("tüti" ütles ta küll, aga see polegi vist murre, nagu selgus). Ega see polegi 100% meie mamma. Ja tundus hea võimalus propa…
 • helle on “Maal mamma juures”Kinkisin Marile jõuluks selle raamatu ja ise ka lugesin. Tore ja väga hääd pildid! Aga mul tuli üks mõtteke, üldse mitte paha pärast: sa paned mamma s…
 • Mirjam Burget on Lugu naabritest ja minust, 1Kuidagi tuttavad on selles loos mõned kohad. Miks Eestis naabrid küll üksteise peale kurjad on? Minu unistus on ka head naabrid, aga kahjuks, püüa pal…

Sliding Sidebar