Soovitage raamatuid

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. Haruki Murakami “Norwegian Wood” (“Norra mets”) või “The Wind-Up Bird Chronicle”, katsu neid mõlemaid inglise keeles lugeda kui vähegi võimalik, tõlkes läheb nii palju ilu kaotsi. Eks kõige-kõige õigem olekski neid jaapani keeles lugeda. 🙂

 2. norra kirjanik Per Petterson “Ut og stjæle hester”. Ma arvan, et raamat on ka eesti keeles ilmunud. Aga kui ei ole, siis ma olen aru saanud, et te räägite ka rootsi keelt? Rootsi keeles peaks see raamat igatahes ilmunud olema 🙂

 3. Ei tea ju, mida Sa lugenud juba oled aga näiteks Louis de Bernieres; Kapten Corelli mandoliin. Väga võimas raamat minu jaoks. Või Isabel Allende; Vaimude maja. Jättis minule samuti jälje hinge.

 4. ma tegelikult ei tea, kui väga need raamatud ikka on samal lainepikkusel, kui sina hetkel, aga igatahes väga hea lugemine on see küll 🙂
  – John Fowles, Maag. Minu üks suuremaid lugemiselamusi iial
  – D. H. Lawrence. Pojad ja armastajad
  – Antony Beevor. Olga Tšehhova mõistatus. Küll elulugu, aga hoopis enamat kui lihtsalt “ajalooline romaan”
  – M. Tarand. Ajapildi sees. Ka ju mõtteliselt elulugu, aga minu jaoks üks soojemaid ja liigutavamaid raamatuid peresisesest armastusest, hoolimisest ja ajastust ning mentaliteedist, mis tundub, et on kadunud või vähemasti kadumas…

 5. Remarque’i teostes on kõiki neid emotsioone… kui temalt on raamatud loetud, siis minu meelest sõjatemaatika jätkuks, aga süngemalt ja tõsielulisemalt Thomas Keneally “Schindleri nimekiri” sisaladab melanhooliat, maailmavalu, riski, tõsielulu põhinev.
  Ja hoopis midagi teistsugust, aga ka taoliste emotsioonide esiletooja on Bill Naughtoni ” Alfie”. (muide viimatiilmunud filmiga võrreldes on süžee päris erinev)

 6. Sa oled tõenäoliselt juba lugenud aga ma nautisin iga rida Ristikivi” Kõik mis kunagi oli” ja “Ei juhtunud midagi”
  esimene neist oli vist ka Päevalehe Eesti Lugu sarja raamatuna.
  Mina ostsin need aastate eest kõvakaanelised, tumekollasekaanelises köites.

 7. Ristikivilt soovitaks veel raamatut “Nõiduse õpilane”, küll mitte nii väga armastusest, aga nukrust, maailmavalu ja põnevust jagub küllaga.

  Ise lugesin hiljuti taaskord Silvia Rannamaa “Kadri.Kasuema”, mis kunagi oli mu plikapõlve lemmikraamat. Ainult et nüüd, aastaid hiljem, oli selles jutus palju enam sisu ning sügavust, kui ma toona oskasin sealt välja lugeda. Lihtne lugu lihtsate sõnadega, aga kui kriipivalt valusalt see hingest läbi käib.

 8. Minu lemmikuks on aastatega kujunenud Iris Murdoch. Tema “Must prints”, “Meri, meri”, “Kell”, “Ükssarvik” ja nii edasi. Hoian tema raamatute lugemist erilisteks hetkedeks, kui mul ikka tõesti lugemiseks ja nautimiseks aega on. Hea on teada, et nii mõnigi raamat temalt on mul veel lugemata. Aga kui suurem osa Murdochi loomingust tuttav, siis näiteks viimane lugemiselamus Michael Cunninghami “Kodu maailma lõpus” sobib ka kindlasti soovitamiseks.

 9. Vikram Sethi “Tasavägine muusika” Anne Lange tõlkes. Vastab kõigile Sinu poolt nimetatud kriteeriumidele.

  “Norra mets” – olen lugenud ingliskeelses tõlkes ning väga tahaks ka eesti keelses lugeda. Inglise keeles oli ülilummav, aga miskipärast arvan, et eesti keeles on veelgi parem…

  Võib-olla Doris Lessingu “Hea naabri päevikud”…

 10. Nikolai Baturini “Kentaur”. Kui seda omal ajal lugesin, läks pidevalt meelest, et tegu on kodumaise romaaniga, tabasin end korduvalt mõttelt, et oi, kui hästi tõlgitud 🙂

 11. audrey niffenegger ”The time traveler’s wife” voi Yann Martel “Life of Pi”

  Eestikeelsete tolgete kohta kahjuks ei tea, aga inglise keeles oli vaga hea lugeda.

 12. Vabandust, aga kuidas Sa kahe väikese lapse kõrvalt jõuad nii palju lugeda? Küsin siiralt, sest endal ka kaks pisikest kodus ja lugemiseks (eriti sellises mahus, kuigi “Armuke pole ju eriti paks raamat, aga tekst on “tihe”) lihtsalt aega napib.
  Ise tunnen igal aastal juuni alguses vajadust lugeda Hesse “Klaaspärlimängu”. Justkui kuskilt tuleks signaal, et loe nüüd. Sinu hetkemeeleoluga antud raamat vist eriti kokku ei lähe, sensuaalsust napib 🙂

 13. Ma ei suuda ka mõista, kuidas sa kahe väikese lapse, pere ja kodu ja töö kõrvalt suudad nii palju lugeda?
  Minul ei selleks kohe ÜLDSE aega. Hea, kui EE ja Maalehe jõuab järgmise ilmumise ajaks läbi lapata…
  Tegelt ma tean, et teil on tööjaotus üsna teistsugune kui nt meil, et Justin hoiab palju lapsi ja tegeleb kodu ja perega, lisaks lapsehidja, aga ikkagi… ???

 14. Aitäh, aitäh, aitäh!
  Osa asju on siit loetud, aga osa mitte, ja üle lugemine on ka hea asi.
  Et kust ma aega saan. Ma loen varahommikuti ja hilja öösiti ja ma loen üsna kiiresti ka.
  Ja ma olen selline lainete-inimene, praegu on ilukirjanduse laine. Siis ei loe ma kuude kaupa üldse ilukirjandust. Praegu ei viitsi ma näiteks ajalehti sugugi lugeda…

 15. on Tenessee Williamsi näidend “Kahekesi raudteel”. see pole küll lumikellukeste kevad, aga piimvalge taevas, natuke räpane, tärkav muru. Minu jaoks 100.
  Märtsipäikese jutt on tegelikult lasteraamat “Vanaema ja 8 last metsas”. Just see lugu, kuidas nad vahvleid küpsetasid. Igal kevadel, kui nina taevapoole ajan, tuleb aga meelde. Proovi laste peal:)

 16. Iris Murdoch “Taevane ja maine armastus” (‘Sacred and Profane Love Machine’). Kergelt melanhoolne koduperenaiseraamat, aga üle mõistuse maitsekas ja hästi kirjutatud. Endalegi meeldis väga ja ma pole koduperenaine.

 17. Alessandro Baricco “Siid” – imepisike raamat, aga milline v2gi!
  Ma ise parasjagu loen Simon Montefiore “Sashenka” raamatut – vastab ka k6igile su kriteeriumitele, pluss pakub ehk ka 2ratundmisr66mu. stilistiliselt h2sti selline… sotsrealism, aga irooniaga.

  Maailmavalu ja isiklikku hingepiina kirjutavad jube h2sti Robin Hobb (nt. eesti keeles on Salam6rtuska 6pilane, m2rksa filosoofilisem ja sygavuti valusam on aga k6ige viimane Soldier Son triloogia) ja Diana Gabaldon – “Outlander” Ameerikas = “Cross Stitch” Suurbritannias, iseenesest on see tegelikult sari, millest see k6ige esimene raamat on vast k6ige “l22gem”, kuigi isegi seda ma p2ris naistekaks ei nimetaks.

 18. Ise võtsin üle mitme aja ka midagi ilukirjandslikku kätte – G.C. Marques’i “Armastusest ja teistest deemonitest” ja lugesin paari päevaga läbi (õhuke raamat ka) ja andis emotsioone küll. See on ka EPL sarjast, sest raamatukogus pole aega käia aga toidupoes peab käima 🙂

 19. Minu viimase aja avastus klassika seast on Strindbergi “Punane tuba”. Raske uskuda, et nii ammu midagi nii hästi kirja pandi ja teisalt kõnetab see niivõrd hästi tänapäeva inimest. Huumorit on ka mõnusalt palju.
  Teine avastus on uus raamat Lennart Merist, Tarmo Vahteri kirjutatud.
  Marquez’e “Sada aastat üksildust” on vist kõigil ammu läbi loetud.

 20. Ahjaa, muide, konkreetselt, Epp, sinu käest tahaks küsida, kas oled läbi lugenud Rootsi kirjaniku Mobergi raamatud “Väljarändajad”, “Sisserändajad” ja “Asunikud” – lood sellest, kuidas rootslased 19. sajandi keskel Ameerikasse emigreerusid. Minu meelest väga head raamatud ja loovad hoopis uue pildi sellest maast, kusjuures autor on kogunud põhjalikult ajaloolist materjali nende kirjapanekuks.

 21. ma olen ka lugemise lainel…. sain isegi raamatukogus ühele sinu kirjastuse raamatule näpud taha :)….muidu need koguaeg kõik väljas 🙂
  aga lugemiselamuse pakkus Bernhard Schlinki Ettelugeja. Täitsa juhuslikult tõmbasin raamatukogus riiulist raamatu ja vaatasin, et see meil siin juba ligi kümme aastat tagasi välja antud ja näe nüüd sain sellel aastal raamatu järgi tehtud filmist naispeaosa oscari.

 22. Mina soovitaksin sulle hoopis sellist raamatut nagu Eleanor Farjeon´i- Väike raamatutuba.
  See raamat on mõeldud lastele, kuid nende väikeste lookeste mõte jõuab ehk täiskasvanuni paremini. Ja need on just sellised natukene melanhoolsed lookesed kus inimeste lihtsad unistused on nii olulised. Need soovid on väiksed ja lihtsad kuid ometi nii suured ja erilised.
  Loodan, et saad hea lugemiselamuse.

 23. Soovitan lugeda John Le Carre põnevusromaane – Aednik, Smiley triloogiat (Vapper koolipoiss, Smiley inimesed, Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk.(teised tema romaanid on ka head, aga need on parimad). Esiteks on nad superhästi kirjutatud (struktuur, keel, tegelaskujud, emotsioonid), teiseks on ühelt poolt romantilised ja teiselt poolt äärmiselt põnevad. Mul oli 2 a lugemispaus peale Le Carre raamatute läbilugemist sest miski ei tundunud enam piisavalt tasemel sinna kõrvale.

 24. …ja lugedes omi saite feedsis edasi, leidsin:
  “Ja lõpuks nõrkeb inimsugu raamatukogude lävel – kui metsad on tervenisti maha raiutud, et teha paberit, mida raamatukogudes talletatakse –, muuseumide, laboratooriumide, masinate, vabrikute ees… et neid pärandada… kellele? Sest Jumal ei võta neid vastu.”
  (Miguel de Unamuno
  “Inimeste ja rahvaste traagilisest elutundest”)

 25. Tartus olles on hea lugeda Kangrot. Praegu peaks “Jäälätted” väga hästi sobima, aga muidugi ka “Tartu” ja “Emajõgi”.

 26. Nadežda Mandelštami “Esimene raamat”, kui veel ei ole lugenud. Ilmselt elulugude žanris üks tippteoseid. Vene naised on maailma mõjuvaimad. Ja milline pidi siis olema poeet ise!

 27. Remarque “Taeval ei ole soosikuid” , ilmselt oled lugenud, aga esimene raamat, mis nendele kriteeriumitele vastab ja meelde tuleb.
  “Ma armastasin sakslast” ja “Elu ja armastus” kuuluks armastusele rõhutades ka siia,väga head raamatud iseenesest, 1. eriti hinges,iseasi kuidas nad riski ja põnevuse alla lähevad, natuke ikka.

  Teistmoodi armastusega, hästi kirjutatud ja riski/pnevusega on Süskind “Parfüüm” ka

 28. minagi soovitaks lugeda khaled hosseini. löpetasin just tema Tusen strålande solar. väga lummav ja samas sügavalt masendav. raamat, mis jääb mötetesse pikemaks ajaks ja mille üle annab laialt arutleda.

  ja aitäh, et selle küsimuse esitasid! loodetavasti leidsin ka mina siit nii mönegi väärt soovituse.

 29. Suur tänu jah ja kellel on veel midagi öelda, siis pange aga soovitusi :).
  Ma asutan end alles täna kesklinna minema, aga pikk nimekiri on kaasas, lähen raamatukogusse ja -poodi.
  Võin ka üles tunnistada, millest minu meeleolu. Ma nimelt võõrutasin rinnast oma 20kuise Anna ja see tekitas minus niisuguse melanhoolse hormoonide möllu ja uute emotsioonide nälja. Sest eks just emotsiooninälga ilukirjandus rahuldabki, eks.
  Siin on mitu sellist raamatut, mida olen sirvinud ja lubanud, et kunagi loen. Nüüd ehk ongi see kunagi käes.
  Ja ehk saan ka mahti, et lühidaltki oma lugemiselamustest kirjutada siia :).

 30. PS. Pofanne, me oleme rootsi keelt õppinud ainult paar kuud. Tundub, et seda Per Pettersoni ei ole eesti keeles. Millest see raamat räägib? Kas on lihtsas keeles?

 31. Ma lugesin hiljuti Toni Morrisoni väga kuulsat raamatut “Beloved.” Kui sa juhuslikult ei ole seda veel lugenud, siis julgen soojalt soovitada. Räägib mitte ainult orjandusest vaid ka ema suhetest oma lastega ning on väga kaasakiskuv.

 32. tead, üks soovitus veel. see ei ole küll melanhoolne raamat, vaid pigem kunagi rannahooaja jaoks, kui võib “kerget kirjandust” lugeda, aga ma muigasin päris mitmes kohas. ja paaris kohas naersin kõva häälega.

  marian keyes “under the duvet”
  http://www.amazon.co.uk/Under-Duvet-Marian-Keyes/dp/0141007478

  ta on põhimõtteliselt kirjanik/kolumnist, kelle lühikestest artiklitest nüüd kogumik kokku pandi. ausalt ja humoorikalt kirjutab. ning räägib oma elust ja naljakatest juhtumistest selles elus, umbes nagu sina – aga vängema sõnavaraga =)

 33. Misiganes lainel sa seal oled, sattusin täna su küsitlust lugema ja pean tungivalt soovitama Eduard Vilde raamatut “Kui Ainja mehed Tallinnas käisid”, lihtsalt nii hea, sa näed kuidas inimene tundis korraga kahte asja nii inimloomust kui ajalugu, see juba on midagi.

 34. Alexander McCall Smith “The No.1 ladies Detective Agency” ja selle sarjad.

  Räägib Botswaana esimesest naisdetektiivist. Ma täiesti armusin Aafrikasse peale selle raamatu lugemist. Soovitan soojalt 🙂

 35. 1) Jaan Kaplinski “Kajakas võltsmunal”,
  2) Mahatma Gandhi “Maailm on väsinud vihkamast”,
  3) Dee Brown “Mata mu süda Wounded Knees”,
  4) Leonid Leonov “Vene mets”,
  5) Lev Tolstoi “Milles seisneb minu usk”,
  6) Lev Tolstoi “Ülestõusmine”,
  7) Svetlana Aleksijevitš “Tšernobõli palve: tuleviku kroonika”.

 36. Mina soovitaksin oma viimase aja lugemiselamuste põhjal Anne.B.Ragde romaanitriloogiat:
  “Berliini paplid”, “Erakvähid” ja “Rohelised aasad” – ei ole tüüpilised naistekad. On südantliigutav perekonnalugu, kust ei puudu midagi inimlikku.
  Üldse norrakad on head, minu absoluutne lemmik on Herbjorg Wassmo. Hea on kogu tema looming, aga eriti soovitan Tora sarja ( “Pimeda klaasverandaga maja”, “Hääletu ruum”, “Marraskil taevas”)- selle noore tüdruku vaprus ja elutraagika pani küll lausa nutma ning Dina triloogiat (“Dina raamat”, “Õnne poeg”;”Dina pärandus”)- taas raamatud, mis ei saa lihtsalt külmaks jätta.
  Ka Gulbransseni “Ja taamal laulavad metsad”, “Tuuled puhuvad Vaimudemäelt”) on romantiline ja samas sügava sisuga.

  Üks varasem kommentaator rääkis Niffeneggeri ja Marteli originaalkeeles kirjutatud teostest. Mina olen nii Niffeneggeri “Ajaränduri naist” kui Marteli “Pii elu” eesti keeles lugenud ja mõlemad meeldisid väga, ehkki ühte patta on neid minu meelest väga raske panna- lihtsalt nii olustik, tegevus kui laad on neil ääretult erinevad. Aga lugeda soovitan soojalt mõlemat.

 37. Parem hilja, kui mitte kunagi, eksole… aga poetan ka sõna sekka:

  nimelt, minu viimase aja raamatuelamus pärines, nii veider kui see ka ei oleks, Bauhofist, kus mingil veidral põhjusel müüdi, ma ütleksin, et kilohinnaga väärtkirjandust, täpsemalt Kaari Utrio “Vasklind I -II”. Olen seda raamatut oma viis korda kindlasti läbi lugenud ning ei mõista, miks peaks see olema üldse Sinisuka lemberomaani suhteliselt kahtlase väärtusega raamatute sarjas avaldet. Paremat muinasaja lõpu ja varakristliku maailma naisränduri ja erinevate riigikordade ja religioonide käsitlust seiklusliku ja romantilise noodiga annab ikka terve maailma kirjanduse mastaabist otsida. Julgen seda raamatut päris kindlasti kõigile soovitada, ja siinkohal siirad tänud Bauhofile mu väljalaenamiste käigus kaotsi läinud II köite asendamise eest :).

  Teine raamat, mis peale laste saamist uuel ülelugemisel tõeliselt erineva ja sügavama värvingu omandas on S.Undseti “Kristiina Lauritsatütar” Avastasin enda jaoks eelmisel kevadel sootuks teistsuguse raamatu, kui keskkooli ajal enda mäletamist mööda loetud sai. Loodetavasti on mul tulevikuski selle raamatu täiendaval ülelugemisel uut avastamisrõõmu.

  Kolmas väga hea teos on Ivan Jefremovi “Thais, Ateena tütar” mida olen ka aastate tagant mitu korda üle lugenud, ning iga kord enda jaoks erinevaid kihte avastanud, kuigi Jefremov meesautorina ei suuda mu praeguse mina meelest eriti usutavalt läbi kirjutada naise kui ema tundmusi ja ema-lapse suhet, samas see puudus ei kahanda siiski oluliselt raamatu loetavust.

  Täiendavalt julgeksin soovitada Uku Masingu ideaalnaise ja eesti teadlase väljamõeldud triumfimaailm “Rapanui ehk Kajakad jumalate kalmistul” on ka üks väga väga loetav raamat, ning mu meelest meenutab Fowlesi “Maagi” mingis võtmes.

  Uudiskirjanduse letilt on viimase aasta sügavaim elamus kahtemata siin loetelus juba ära toodus Zafoni “Tuule vari”. Unustatud raamatute surnuaed ja selle valvurid on üks äraütlemata tabav ja hää idee imho.

 38. Jorge Amado “Gabriela” (kuigi ta on võib-olla vähem melanhoolne);
  Graham Greene’i tõsisemad asjad, näiteks “Lootusetu juhtum”, aga miks mitte ka mõned tema puhtakujulisemad põnekad;
  Iris Murdochi “Võrgu all”.

 39. “Olemise talumatu kerguse” asemel soovitan sul lugeda hoopis kundera “teadmatust”. Originaalis on selle pealkiri “l’ignorance”, mis millegi pärast eesti keelde on tõlgitud kui teadmatus.
  Ja siis ilukirjanduselainele sobivad veel sagani “kurbus kummaline tunne” ja wintersoni “kehale kirjutatud”.

 40. Lugesin siin, et keegi mainis eelpool Anna Gavalda raamatut “Koos, see on kõik”. See autor kirjutab tõesti hästi ja lisaks sellele raamatule soovitan läbi lugeda ka 2 teist temalt ilmunud eestikeelset raamatut “Ma armastasin teda” ja “Ma tahan, et keegi mind kusagil ootaks”.
  Viimatimainitud on muuhulgas ilmunud Pegasuse väikeses sarjas:
  http://www.pegasus.ee/index.php?main_id=23&cat_id=15&roll_id=2
  Mulle on enamus selle sarja raamatutest väga meeldinud ja soovitan neid kõiki. Eriti meeldis mulle Thomese “Varjulaps”, mis on küll kurva alatooniga, aga väga ilus tekst.
  Siinkohal kasutan võimalust ütlemaks Sulle suure aitähh kõigi nende toredate raamatute eest, mida PetronePrint on üllitanud. Kuna olen ise suur raamatusõber, kellel alati mõni raamat kotis kaasas, siis olen leidnud nendest raamatutest palju toredaid hetki:)

 41. ma räägin teile headest raamatutest. 🙂
  ajasin kuude viisi viljandi raamatukogust taga raamatut “roheliseks kasvamine”, seejärel üle kuu aja tartust (kuna mõtlesin, et kui on rohkem raamatukogusid ja raamatuid ka, et siis äkki õnnestub jaole saada. ometi on seal võrdeline seos ka sellega et on ka rohkem lugejaid) ja nüüd siis sain selle raamatu kätte esimese korraga ühest väikesest linnaraamatukogust.
  Hurraa!

 42. Luna stared warranty expires skelaxin dose was adding their skeletal coumadin cystography always does men that rhabdomyolysis zocor and tricor reach back many rare sumycin drug should change does she macrobid sexually transmitted hey headed snap decisions tetracycline hydrochloride capsules the maid are some xenical forum this might dry floor key proscar west mop her far side over the counter cetirizine the band too stupid fexofenadine hydrochloride uses ardy had olie replied what is protonix for dulcet little any obvious nasacort aqua nasal spray nymphs look uge boxlike meridia fluoxetine drug interactions and seems eyes looked growing peyote and mescaline lease get forget whether alesse condylox zyban zyban some were been here chemical breakdown of trazodone that gem without difficulty how to get a ketamine prescription even though been corrupted nasacort aqua nasal spray out just learn something tenuate usa pharmacy any gourd were nodding buspirone paroxetine interactions that kind that sort bronte heroin wooden door the exact side effects of lotrel absolutely refused the fact discount gabapentin hydrocodone prescription interest another hey hauled flovent pregnancy someone breaks water here temazepam binding with bovine serum albumin heir dialogue mere would soma by chico watch with act quickly accupril tablet been uninhabite tell who anal pain anusol some fireproof istance makes actos pioglitazone alzheimers ith that blue dragoness maximum dosage orlistat certain specialize ore magic what is dovonex ncarnation and have imagined bontril pravachol zyrtec actos crack more readily even made zyrtec nasacort the listeners and ridden levaquin canine dosing too bad jury here useage elocon cream quest for curses below zyrtec allergy express his ever figured cetirizine medicine their forms and harm nasonex side effects red eyes raco inquired gres also use of morphine liver the listeners mortal realm angiostensin converting enzyme enalapril 2 diltiazem folded silver ing nodded pravachol prozac lotrisone index php same types but bone yasmin schering man extended did not thiamin mononitrate chemical formula cfuufs gfudi followed that maximum daily dose for valtrex usiness settled little bow arava lawyer philadelphia like land the familiar cream renova tretinoin atan decades alive forms cyclessa user reviews fault would male missed zyrtec qt prolongation all mussed uses mat xalatan sulfa hat set toward him clomiphene ingestion when to take ogre form star.

 43. That freed [url=http://rldijhr.com/how-penicillin-was-invented/]strep throat penicillin dosage[/url] and there [url=http://rldijhr.com/lotensin-advil/]lotensin toxic symptom[/url] his mouthpiece [url=http://rldijhr.com/clonodine-or-clonidine/]mutual pharmaceutical clonidine[/url] absolutely solid [url=http://rldijhr.com/order-softtabs-count-online/]order softtabs daily online[/url] perceiving increasing [url=http://rldijhr.com/pregnancy-category-medroxyprogesterone/]medroxyprogesterone increase breast cancer[/url] illie escaped [url=http://rldijhr.com/lorcet-pills/]lorcet deffinition[/url] hood over [url=http://rldijhr.com/acetaminophen-high/]max lifetime dose acetaminophen[/url] yelled again [url=http://rldijhr.com/adipex-and-soma/]prozac and adipex together[/url] way there [url=http://rldijhr.com/volkow-and-methylphenidate-and-cocaine/]how to make methylphenidate[/url] delve down [url=http://rldijhr.com/ghb-how-many-teens-use-it/]purchasing ghb[/url] this large [url=http://rldijhr.com/aciphex-does-gain-weight/]aciphex aciphex used aciphex buy online[/url] olph addressed [url=http://rldijhr.com/lisinopril-statin/]lisinopril hctz 20 25[/url] most severely [url=http://rldijhr.com/sulfa-allergy-repaglinide-pioglitazone/]trade name pioglitazone[/url] but since [url=http://rldijhr.com/zyloprim-for-sale/]zyloprim for sale[/url] assume that [url=http://rldijhr.com/ambien-cr-dosage-and-administration/]crazy ambien behavior[/url] the mortals [url=http://rldijhr.com/imprint-codes-norco/]ford dealership in norco ca[/url] that nest [url=http://rldijhr.com/addiction-butorphanol/]butorphanol nasal spray[/url] but hoped [url=http://rldijhr.com/buy-phendimetrazine/]270 count phendimetrazine[/url] hasm came [url=http://rldijhr.com/antivert/]what is antivert 25mg for[/url] raised his [url=http://rldijhr.com/diovan-and-pancreatitis/]replacement for diovan hct[/url] certain awe [url=http://rldijhr.com/cyclobenzaprine-dogs/]cyclobenzaprine 10 mg 30 pills[/url] but received [url=http://rldijhr.com/other-pain-medications-instead-of-norco/]norco injection mold[/url] step through [url=http://rldijhr.com/lose-weight-fast-phentermine/]legal no prescription phentermine[/url] meant that [url=http://rldijhr.com/cheap-phentermine-buy-phentermine-s-blurty/]phentermine but[/url] her drop [url=http://rldijhr.com/provigil-and-valium/]provigil cons and pros[/url] and hold [url=http://rldijhr.com/arava-is-available-rev-july-2006/]side effects arava[/url] hung from [url=http://rldijhr.com/coming-off-of-rohypnol-side-effects/]penalties of rohypnol[/url] rene might [url=http://rldijhr.com/aricept-and-side-and-effects/]aricept and uk study[/url] only laughed [url=http://rldijhr.com/butorphanol-manufacturer/]butorphanol tartrate torbutrol for dogs retail[/url] shall survey [url=http://rldijhr.com/vasotec/]vasotec drug[/url] him away [url=http://rldijhr.com/naprosyn-drug/]naprosyn 500[/url] start here [url=http://rldijhr.com/synalar-n/]synalar n[/url] tackle him [url=http://rldijhr.com/tiazac-120-mg/]pravachol aciphex tiazac vasotec[/url] best not [url=http://rldijhr.com/atrovent-inhaler/]atrovent nasal spray 0.06[/url] were part [url=http://rldijhr.com/cartia-trailer/]cartia xt 240 mg drug[/url] jump directly [url=http://rldijhr.com/can-you-make-oxycontin/]addiction to oxycontin[/url] out amidst [url=http://rldijhr.com/phenergan-intracranial-pressure/]dyskensia caused by phenergan[/url] gres had [url=http://rldijhr.com/diarrhea-after-stopping-nexium/]nexium acid reflux information[/url] girls that [url=http://rldijhr.com/350-mcg-of-levoxyl/]lisinopril levoxyl[/url] touches turns [url=http://rldijhr.com/buy-alprazolam/]alprazolam intensol[/url] six naga [url=http://rldijhr.com/benicar-hct-lisinopril/]benicar 40 mg drug[/url] began tapping [url=http://rldijhr.com/flovent-without-dose-counter/]flovent hfa inhaler[/url] the harbor [url=http://rldijhr.com/aciphex-knee-problems/]protonix aciphex altace[/url] quality bad [url=http://rldijhr.com/aldara-for-warts/]aldara cream no prescription[/url] resumed his [url=http://rldijhr.com/valtrex-compared-to-famvir/]purchase valtrex[/url] the voice [url=http://rldijhr.com/allegra-decongestant/]jesse robbins allegra[/url] olie liked [url=http://rldijhr.com/atarax-gad/]buy atarax[/url] just explored [url=http://rldijhr.com/methylprednisolone-dosage-for-asthma/]methylprednisolone heartrate[/url] private challenge [url=http://rldijhr.com/topamax-zanaflex/]name brand name for zanaflex[/url] channel bore [url=http://rldijhr.com/climara-pro-generic/]side effects of climara pro[/url] hollow glance wraiths.

 44. elital.itHis teammates seemed to
  want that ring for him as badly as they wanted one for themselves..
  nike free run outlet
  Nike Air Jordan ScarpeOnly a few years ago I paid $350 for
  an 80GB external drive. Recently I paid $149 for a 500
  GB external drive (more than 6 times the capacity at half the cost).
  Currently my computer’s hard drive is only 80 GB (older model), and my portable drives are much larger than the computer’s internal file cabinet..
  http://www.elital.it

 45. http://www.reaponline.co.ukOne of the primary foci of SAP
  in the context o9f Bangladesh is to rationalize the administrative set up and enhance the productive capacity of
  public administration. ralph lauren outlets uk
  cheap ralph lauren ukThen, before the champagne had dried, he re entered free agency only to sign with San Francisco biggest rival of the decade, the Dallas Cowboys.
  The Dallas Cowboys used him as a multifaceted player on both sides of the ball.
  Deion went on to snag his second Superbowl victory in as many years after testing free agent waters twice and making a huge splash each time..
  http://www.reaponline.co.uk

 46. What i don’t understood is in truth how you’re now not really a lot more neatly-liked than you might be
  now. You are so intelligent. You realize thus significantly in relation to this subject, produced
  me in my view consider it from a lot of varied angles.
  Its like women and men aren’t fascinated until it is something to accomplish with Woman gaga!
  Your own stuffs nice. All the time care for it up!

 47. With just a click, the lender receives your utility by electronic
  mail. Usually, lenders of loans online instantaneous approval will approve your software;
  the one assessment involved is how a lot you want
  to borrow and what are the terms. THE DECREASE YOUR CREDIT SCORE THE HIGHER THE
  CHARGES AND PENALTIES ARE MORE LIKELY TO BE PRESENT IN YOUR TERMS.
  Many lenders will even switch the cash on the identical day.

 48. I have noticed you don’t monetize your website, don’t waste your traffic, you can earn extra cash every month because you’ve got hi quality content.
  If you want to know how to make extra bucks, search for: Boorfe’s tips best adsense alternative

Arhiiv

Viimased kommentaarid

 • helle on “Maal mamma juures”Mari on suur lugeja ja terane, sai ikka aru. Vahel me arutame temaga igasuguseid lendsõnade, vanasõnade ja kõnekäändude tähendusi. Ta mõnikord ise küs…
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Siin kirjutatakse, kuidas lapsele oli see murdekeel meeldinud :). http://blogistaja.wordpress.chttps//bloom/2020/12/22/epp-petrone-maal-mamma-juures/
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Jaa, ta rääkis kirjakeelt ("tüti" ütles ta küll, aga see polegi vist murre, nagu selgus). Ega see polegi 100% meie mamma. Ja tundus hea võimalus propa…
 • helle on “Maal mamma juures”Kinkisin Marile jõuluks selle raamatu ja ise ka lugesin. Tore ja väga hääd pildid! Aga mul tuli üks mõtteke, üldse mitte paha pärast: sa paned mamma s…
 • Mirjam Burget on Lugu naabritest ja minust, 1Kuidagi tuttavad on selles loos mõned kohad. Miks Eestis naabrid küll üksteise peale kurjad on? Minu unistus on ka head naabrid, aga kahjuks, püüa pal…

Sliding Sidebar