Tegijal juhtub mõndagi

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. Aga nii ongi. Probleemid tulevad paratamatult, isegi kui sa püüad kõigest väest, et ei tuleks. Ja probleemid tulevad alati, kui mängus on raha. Ja sõprus-tutvussuhted ja raha.

  Pealegi pole eriti tark pidevalt püüda, et probleeme ei tuleks – tean seda omast käest, olen ju hirmus konfrontatsiooni-kartja. Aga kui sa pidevalt püüad, et probleeme ei tuleks, siis on lõpuks nii, et teed enda heaolust järeleandmisi. Ja nii ka ei saa.

  PS. Kui on tunne, et on vaja mediteerida, siis mediteerigi. Sa ei saa teha rohkem, kui sa jõuad.

 2. See vist ongi see juhtimise ilu ja valu – kellegi vaatenurgast ikkagi ebameeldivate otsuste tegemine.

  Võib-olla ongi see see õppetund, et tuleb iseennast tugevamaks kasvatada. Jah, ma saan aru, et teine pool võib solvuda, aga seda taaka pole mõtet ka endaga kaasas kanda. Nii ei pruugi endast miskit järgi jääda.

  Või hoopis on see see õppetund, et julgeksin seista/kaitsta oma otsustusi ning ei oleks nii kuratlikult ebakindel.

  Alguse asi, edasi saab ainult paremaks minna, seda enam kui Sa juba midagigi nendest lugudest õppinud oled.

 3. Kõige tähtsam on iseendaks jääda… ja mitte lasta mõjutada teiste arvamistest-tegemistest. Tean, kui raske on vahel alla neelata olukordi, mis teravalt sind puudutavad. Veelgi raskem, kui töö ja sind ümbritsevad inimesed moodustavad suletud ringi… Minu kaasa ütleb, sa pead joone tõmbama vahele, unusta, mis tööga seotud! See on ainult töö! Aga ilmselt on meeste puhul asjad kuidagi palju lihtsamad (või ainult minu kaasa puhul :). Mina tulen koju, süda raskust täis, istun oma tibude juurde ning saan nendelt suure kalli; ning mõtlen, ehk on siiski mu kaasal õigus… Kõige tähtsam on mu kodu ja pere, et ma nendega õnnelik olen.

 4. Iga see juhtum on sulle õppetund, mida edaspidi oodata ja et kõik detailid oleksid peensusteni läbi räägitud ja vaadatud, et kõik saavad asjadest ühtemoodi aru. Ja üldiselt mina olen seda meelt, et kui tahad sõbrast või sugulasest lahti saada, astu temaga rahalistesse või tööalastesse suhetesse. 🙂
  Sulle soovin jõudu!

 5. “Et kirjastusmaailmas on nii, et pärast esimest honorari edasisi honorare makstakse kvartaalselt ja läbimüügipõhiselt.” – jah, see on üks variant.
  Aga kas just ainus?
  Eks “ajakirjandusmaailmaski” ole ju erinevaid võimalusi tasumiseks.

 6. Epp, õige on: kes teeb, sel juhtub. Igas töös on tagasilöögid vältimatud, aga leidub ka alati “üks suhkrutükk, mis teeb elu magusaks”. Raamatud sul ilmuvad ju ilusasti. Aga äkki on ka sul mõned ebakorrektsused ja valestimõistmised, mis oled tähelepanuta jätnud ja sellega vastaspoolele ebameeldivust valmistanud?
  Ma lihtsalt teoretiseerin siin, sest täna sain teada, et ma panin lapsele madalama hinde sellepärast, et ta ütles mulle Sina;))) Nii valesti on vahel üksteist( või teineteist) mõistetud!

 7. Ja eks nendes valestimõistmistes mängib omajagu rolli ka ajapuudus või ajanappus. Omadest toimetaja kogemustest (kindlasti napimatest kui Sul) tean, et aeg on toimetaja tagant torkija ja probleemide tekitaja. Endal on küll mõnikord tunne, et peaks klooni hankima 🙂 Aga kogemata kirjastajaks on Sul tegelikult ju hästi välja kukkunud, kui suurt plaani vaatad. Tahaks oma plaani “kogemata toimetajaks” kah edukalt läbi viia. Nuputan isegi, kuidas leida lisaaega perele nii, et töö ei kannataks.

 8. Epp, palun pane tsenseeritud kohad tagasi!!! Palun. Tahaks ka lugeda ja kaasa mõtelda. Sina oledki ju üks pioneere asjade arutamisel ja maailma mõistmisel eestikeelses internetis.

 9. Palun jah kogu teksti! Tahaksin lugeda neid kogemusi lugeda! Endalgi võib elus ette tulla ja tark ju õpib teiste vigadest!

 10. Minu meelest võiks olla mingi veebiväljund — kui kirjastajal tõesti ei ole mahti miskit avaldada, aga inimene tõesti tahab seda (kasvõi enda ego pärast), siis võiks seda veebivarianti pakkuda. Kõik ei pea Moroccan leatheri kaante vahele jõudma. Samas ei pruugi web-only tähendada viletsat teostust.

  Üldiselt peaks inimene aru saama, et rejection is part of the game. Eks ole.

  Keda huvitab, Kivisildnik kirjutas oma blogis kunagi, kuidas otsingumootori vahendusel tsenseeritud postitusi lugeda.

Arhiiv

Viimased kommentaarid

 • helle on “Maal mamma juures”Mari on suur lugeja ja terane, sai ikka aru. Vahel me arutame temaga igasuguseid lendsõnade, vanasõnade ja kõnekäändude tähendusi. Ta mõnikord ise küs…
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Siin kirjutatakse, kuidas lapsele oli see murdekeel meeldinud :). http://blogistaja.wordpress.chttps//bloom/2020/12/22/epp-petrone-maal-mamma-juures/
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Jaa, ta rääkis kirjakeelt ("tüti" ütles ta küll, aga see polegi vist murre, nagu selgus). Ega see polegi 100% meie mamma. Ja tundus hea võimalus propa…
 • helle on “Maal mamma juures”Kinkisin Marile jõuluks selle raamatu ja ise ka lugesin. Tore ja väga hääd pildid! Aga mul tuli üks mõtteke, üldse mitte paha pärast: sa paned mamma s…
 • Mirjam Burget on Lugu naabritest ja minust, 1Kuidagi tuttavad on selles loos mõned kohad. Miks Eestis naabrid küll üksteise peale kurjad on? Minu unistus on ka head naabrid, aga kahjuks, püüa pal…

Sliding Sidebar