“Ilusad eesti naised”

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. Epp on muidugi täitsa ilus ja NB kindlasti silmatorkav, aga see pole vist point.
  See Lauristini ja Pargi mõte oli küll hea, ja eriti lahe, et sa edasi ei kommenteerinud. Ütlemata jätmise kunst.

 2. Aga muide, käed sul küll paigal ei seisnud seal video peal, su kätest saaks eraldi video teha. Alguses mudisid neid, siis hakkasid kaasa vehkima. Lausa silmatorkav oli :).

 3. Ma vaatasin nüüd ise ka seda videot. Käed! Olukord oli selline, et väike Anna magas samal ajal pimedas öös akna all ja ma ei saanud täielikult keskenduda. Ma arvan, et sellepärast need käed sedasi masseerisid teineteist 😉

 4. Jah,mul on ka tihti oma kaasmaalaste párast piinlik. Nagu naine oleks mingi iluasi. Eriti vihastav on see, kui professionaalsuse hindamise asemel jahutakse ilust. A”rritav on see ntx kommentaarides meie vahvadele tennisetu”drukutele. Siin on ju oluline vaid mánguilu. Nii nagu Epu puhul ei olnud tegemist Ms Estonia valimisega vaid vahva Eesti naise intervjueerimisega’

 5. Nii kurb, et inimesed üldse ei mõtle teiste tunnetele. Ilu pole küll maailma kõige tähtsam asi, aga see on solvav küll, kui keegi niimoodi ütleb halvasti, lihtsalt.
  “ei ole ilus”. Mismõttes? Mis üldse on ilu?
  Ilu tuleb ikka seespoolt väljapoole mitte vastupidi.
  Ja ma just ükspäev mõtlesin selle lause peale “ilu on vaataja silmades”. See on küll kulunud väljend aga samas nii tabavalt öeldud.
  Minu arvates oled ilus inimene ja mitte ainult väliselt!
  Ja oma mehe jaoks oled maailma ilusaim, selles pole kahtlustki 😉

 6. heh, see üks kommenteeriha on ilmselt kunst-tissidega beibede usku. Epp on ilus muidugi, ja lisaks ilule ka paueriga 🙂 Aga vastus oli hea!

 7. See välimuse kummardamine on slaavi vere ja peremudeliga naiste puhul tähtsam kui eestlastel. Sama kehtib riietuse, meikimise jne kohta. Käisin eelmisel talvel Venemaal, Koola poolsaarel. Kirovsk, must tööstuslinn Kaug-Põhjas, kolmemeetrised hanged ja põlvini pori nende vahel – aga tüdrukud linnatänaval on sukkade, miniseeliku ja tikk-kontsadega, sest riides peab käima ju “korralikult”.

  Me oleme Vene ja Skandinaavia vahepeal nii geograafialt, põlvnemiselt kui kommetelt.

 8. Hmm, mu “välismaa mees” (sellel sõnapaaril on mul alati teatud iroonia variund juures 🙂 ) tekitas kunagi tormi teeklaasis, kui ta kehitas õlgu ja arvas, et pole need eestlannad nii kolerabavalt ilusad midagi. Kusjuures eriti hätta jäin ma ilusate Eesti naistega oma äia katergoorias so 50+, polnudki nagu ilusat naist nii ludinal tänava-terassipildis võtta.

 9. Tundub, et on päris suur osa inimesi, kelle jaoks ilu saab ainult ühesugune olla. Et kui ei vasta teatud piiratud stambile, siis ei ole ilus, või veelgi huvitavam – siis on kohe kole.
  Selle kommentaari kirjutanud inimene on ju päris kindlasti loll – kas ta võtab endale siis sellest järeldada, et ta on järelikult ilus? Ja kõik temast erinev on kole? Okei – absurd.
  Epp, aga sina ei olegi “ilus eesti naine” vaid lihtsalt ilus naine. Ja ausalt. Ma ei mõtle sisemiselt ilus, sest ma ei tunne sind – ma mõtlen välimiselt, sest ma näen.

 10. Ähh – tobedad inimesed… Piisab vaid sellest, et vaadata kui ilusad on need väiksed tüdrukud, kes sul seal ringi sebivad ja siis võib Marta sulle laulda seda laulu, et “I got it from my mama” 😉 Õelad pisikesed inimesed sakivad, aga ilmselt jäi neil midagi emalt saamata 😛

 11. Mind teeb kohutavalt kurvaks see, kuidas “normidele vastavalt ilus olemine” (seksism) muusikamaailma trüginud on. Sest tõesti, kui kuulata mõnda uue plaadi reklaami, siis tihtipeale tuuakse esile “ilus ja seksikas laulja(tar)” ning üldsegi mitte “musikaalselt liigutav” vms. Muusikavideosid vaadates on seda veelgi enam tunda. Võtkem näiteks Rihanna või Britney videod, kus laulud on lihtsakoelised ja palju fraase kordub, aga see ei huvitagi Rihanna’t ega Britney’t ennast, produtsente, ega ka “kuulajaid”, kes kõik tegelikult põhirõhu lauljatari välimusele (seksikusele) panevad…
  Tore, kui inimesed, muusikad sealhulgas, on ilusad. Aga muusikat valin ma pigem selle kõla ja mitte laulja välimuse järgi.

  Ning Epp, sinu kohta küll inetu öelda ei saa! Pigem oled sa kena punapõskne naine! Ning välimust ja ajumahtu ei saa minu meelest ka seostada, see on absurdne.
  😀

 12. Ei tea küll, jah, mida selle eioleilus-kommentaari kirjutanu ilusaks peab. Ehk siis neid ühtmoodi pikkade blondjuustega äravahetamiseni ühte nägu näitsikuid, kellest ka pärast kolme koosveedetud tundi ei oska iseloomustuseks öelda muud kui “see pikkade juustega blond”.
  Aga jah, Epp, pea ikka blogi – sellise mõtteavalduse peale nutaks mõni nädal aega kodus patja, saaks depressiooni ja kompleksid, vajaks psühholoogi abi ja unerohtu ja krt teab mida veel. Nii tervet suhtumist nagu sinul ikka kuigi sageli ei kohta – ehkki see just peakski olema ainuvõimalik. Ausalt, ma arvan. et sinu blogi aitab nii mõnelgi inimesel nii mitmeski küsimuses mõtted õiges suunas liikuma panna ja aju paika loksutada.

 13. Noo vahet pole kas öelda et tahan olla ilus või inetu, siin on ikkagi selle hindamismustri toitmine. Kui juba hinnata, siis loomulikult tahan ma ilus olla. Ja ilu peale 35-40 loob sisemus. Sünnime sellega, mida loodus kaasaannab. Peale 35 on igaüks juba iseenda looming. Nii et loomilikult loon ma ilusat iseennast. Kui välja ei tule on teine asi, aga võtta teadlikult inetuks olemise tee….kas sel on mõtet ??

 14. Ma pole kunagi Eppu päriselt näinud ja piltide järgi ei saa ju otsustada – ma oskan endast väga ilusaid fotosid teha kui tahan, aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

  “See naine on ju jube kole” on üks levinuim kommentaare internetis ajalehe artiklite juures, eriti nende, kus on foto ka juures ja see käib naise kohta, mehi nii ei kommenteerita. Alguses see mind häiris, sest ega ma ka kole olla ei taha. Aga siis ma lugesin, et keegi oli kommenteerinud, et Keit Pentus on kole. Ega ma Keit Pentust ka päriselt näinud ei ole, aga telekas on ta alati VÄGA ilus. Mulle üldse ei meeldi see, mis ta räägib, aga ma ei saa öelda, et ta on kole, sest ta pole ju.

  Seega on alati keegi pervert, kes naistest rääkivate või naiste kirjutatud pildiga artiklite juurde kirjutab, et vot see naine on kole. See on reegel nagu see, et hommikul tõuseb päike. Pole ju mõtet lasta ennast sellest häirida. Neil kirjutajatel on endal mingi raske probleem, neile peaks kaasa tundma.

 15. oleks ju lahe, kui keegi nt andrus ansipi kohta ütleks “oi kui kole mees”… see kõlaks lausa valesti. siis oleks esimene mõte, et ta on kole oma tegude tõttu, mitte oma välimuse tõttu…

 16. Eva, sa moistlik naisterahvas, mida sa ootasid SLoleht lugejatelt. Taiesti nome ajaleht ja lugejaskond on vastav. vaata ule artiklite nimetusi: kes on rase, keda vagistati, kes seksib. Oakkkkkkk.
  Koik kommentaarid on alati siukse ilaga ule valatud. Isegi kui Kross suri, lausa vastik oli lugeda. Elementaarne viisakustunne ja kaitumismaneerid puuduvad.
  To Lilly: mu kaasa (ameeriklane) utles sama et ei olnud nii ilusad kui mina olin reklaaminud. Ning kui USAs 40-50-60 aastased on vaga hea valimusega siis Eestis ule selle on nagu vanad.(nende endi arvates)
  To tapitark: blond ja kohna olemine ei tibiks tee. Eestis on rohkem neid naisi kes on vaga haritud, intelligentsed ja hammastavad koduhoidjad.

 17. Kuulsuse tagaajamine teeb iga inimese narrimise objektiks. Ei tasu sedasi kuulsuse narr olla. Ei pea ju mingeid intervjuusida andma. Milleks? See ei ole ju vajalik. Et, rahvale mingi tsirkuse side-show ja tola olla?

  Selge see, et siis p2rast n2rib hinge ja on nigu kassiahastus ja endale lubamine, et enam ei tee. M6nest publiku hulgast v2lja h6igatud s6nast aga j22vad hinge elu-aegsed armid. Kas ikka tasub sedasi mingi eesti suuruses riigikeses kuulsaks saamise nimel ennast sedasi ohverdada? Odav ju nagu. Kas pole?

 18. H-le
  Ei ma arvagi, et blond ja kõhn olemine tibiks teeb – blonde ja kõhnu väga arukaid ja sümpaatseid noori naisi on küll ja veel. Aga on ÜKS tüüp pikajuukselisi blonde, kes ausalt on mu meelest kõik ühte nägu, kõik jäävad ühtviisi hätta mahakukkunud sendi üleskorjamisega (küüned ei lase) ja kõigile tuleb ühtviisi kasuks, mida vähem nad suud lahti teevad. Sest sinnani on nad objektiivselt võttes ilusad, mis sest et ühte nägu. Lihtsalt palju ilu siis korraga. Aga kui suu avavad, eriti siis, kui miski neid närvi on ajanud, on küll kõik läbi. Ma üldse ei liialda kui ütlen, et kõige rõvedamat kõnepruuki olen mina just selliste tšikkide suust kuulnud. Või ehk on see erakordselt rõvedalt mõjunud just tänu kontrastile kena näolapi ja hoolitsetud välimusega.

 19. sentide maast korjamine pidavat üldse halb enne olema. Et kui alustad, ei lõpeta iial.. st. jäädki vaeseks.
  Vaevalt need noored kaunitarid eluaegsest sendilugemisest unistavad. sellepärast astuvadki üle.. ei oska nagu neile pahaks panna, et porilombist sente ei urgitse..

 20. sentide maast korjamine võib ju halb enne olla, aga ma ka päris lustisin, kui kassasabas neiu minu ees püüdis sente siledalt pinnalt kätte saada – urgitses ja urgitses, siis saatis oma tegevuse kõlaval häälel p..sse ja marssis minema. Nii et vaevalt siin porilombist sendikorjamist mõeldi, nende küüntega tuleb teinekord ikka veidraid olukordi ette, mul endalgi juhtunud – siis, kui veel küünistega käisin.

 21. luban ka endale ühe kommentaari Epu välimuse teemal…

  …mind teeb kadedaks Epu jume. no nii värske ja särav…kuidas seda saavutada? üldiselt on eestlased ju keset talve üsna ühtmoodi hallikad näost.

 22. Vabandage v2ga minu mehelikku (loe: perversset) uudishimu, aga kuidas nende pikkade kyyntega p…t pyhitakse? V6i j22bki pyhkimata t2pselt nii nagu need sendid j22vad yles korjamata?

  Oleks kasulik teada.

  V6i v6tavad naised nyyd selles kysimuses kohe ringkaitsesse?

  Hmh?

 23. Eks see ilu on vist vaataja silmis (ja südames)? Selleks et ilu näha, peab ilu ära tundma ja tunnetama… Nii et ikka tuleb kõik inimesest enesest.
  Minu arvates on Epp lihtsalt kaunis inimene. Mis sest, et me pole (veel) kordagi kohtunud. Ilu tunneb ilma nägematagi.

 24. Ma pole kindel, kas see kommentaar üldse reageerimist väärt oli. Ilmselt inimene isegi ei tea, keda ta kommenteerib või milline see isik välja näeb, oluline oli öleda halvasti.

  Ja minule meeldivad eesti naised, nad on ilusad – ja ma ei pea silmas geelküüntega barbivälimusega blondiine – see pole minu silmis ilu. Isikupära on. Millegi pärast pole mulle kommentaar “ilusad eesti naised” kunagi seostunud beibendusega.

  Lõppeks muudavad inimese ilusaks emotsiooni – head emotsioonid.

 25. Olles ise eesti naine, julgen väita, et näen haruharva ilusat eesti naist. Neid muidugi on, aga vähe. Ei tea, mis küll seda müüti toidab. Eriti käest ära kiputakse minema üle 40. Mujal maailmas olen just alates sellest east alates näinud imetlusväärseid naisi ja ka mehi. see on ikka vist seotud pigem sisemise intelligentsiga. minu jaoks on ka meie missikesed igavad ja mõttetud – sellises eas ei ole ju vähimatki isikupära ja kõik tunduvad sarnased.
  Ärge võtke isiklikult, räägin lihtsalt üldiselt.
  Minu jaoks on ilu sisemine ja väline harmoonia ning tasakaal ning üldse eatu.
  Aga seda ilu asja ei maksa üle tähtsustada ning südamevalu tekitada.

Arhiiv

Viimased kommentaarid

 • helle on “Maal mamma juures”Mari on suur lugeja ja terane, sai ikka aru. Vahel me arutame temaga igasuguseid lendsõnade, vanasõnade ja kõnekäändude tähendusi. Ta mõnikord ise küs…
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Siin kirjutatakse, kuidas lapsele oli see murdekeel meeldinud :). http://blogistaja.wordpress.chttps//bloom/2020/12/22/epp-petrone-maal-mamma-juures/
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Jaa, ta rääkis kirjakeelt ("tüti" ütles ta küll, aga see polegi vist murre, nagu selgus). Ega see polegi 100% meie mamma. Ja tundus hea võimalus propa…
 • helle on “Maal mamma juures”Kinkisin Marile jõuluks selle raamatu ja ise ka lugesin. Tore ja väga hääd pildid! Aga mul tuli üks mõtteke, üldse mitte paha pärast: sa paned mamma s…
 • Mirjam Burget on Lugu naabritest ja minust, 1Kuidagi tuttavad on selles loos mõned kohad. Miks Eestis naabrid küll üksteise peale kurjad on? Minu unistus on ka head naabrid, aga kahjuks, püüa pal…

Sliding Sidebar