Ja reklaam telelõigule ;)

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. APPI.
  Anna andeks, Epp, aga Reporter on esinenud oma tavalisel halval tasemel. Just nimelt Reporter, mitte sina või Justin.

  Kui ma ei oleks üldse lugenud, mis sa siin kirjutad, siis mulle jääks sellest lõigust küll mulje, et sulle Ameerika üldse ei meeldi, ainult virised. Läksid sinna ja vingud. Ja mismõttes need venelased sinna äkki sisse hüppasid? Võeh.

  Kahju. Ma lootsin, et on midagi head.

 2. Mina küll virisemist ei näinud!
  Aga äkki sellepärast et olen kah meerikamaal ja siin olla sõnavabadus! Mulle ka alguses tundus, et siin kõik inimesed hädaldavad – aga ju nad vist lihtsalt räägivad nagu asi on, ilma võltsi võõbata, ja rohkem kui meie Eestis harjunud oleme. Eesti inimesel ju vaja näidata kui hästi meil kõigil läheb või muidu oled luuser valmis….
  Ja ootan pikisilmi järgmist Reporteri lõiku, kus mina ja minu kaasa Mikuonu (Mike) sees oleme.
  Tanel on imearmas inimene ja minu arvates on Reporter hea saade, vaatan seda sageli netist. Ilmselt olid Luize huvid ja ootused saatelõiku vaadates teised kui enamusel vaatajatest. Venelased aga on New Yorgi paratamatu ja väga omapärane osa – oli huvitav näha.

 3. Luize, sa tead ju eetriajakirjanikuna, kuidas neid lõike kokku pannakse. Minutike siit vürtsi ja minutike sealt… ja ongi maht täis. Ajakirjandust ei maksa võtta liiga tõsiselt 😉 Ei saa sa viiest minutist “kogu tõde”.

  Mis venelastesse puutus, siis minu arust see sobis täiesti: allika (st minu) tekst oli ju Brigton beachist, katteplaanid juba näitasid seda ja siis tulidki vene mutid sisse… Jõudsin just mõelda, et kuidas Tanel kavatseb nüüd otsad kokku tõmmata või tagasi meie teemasse tulla – ja väga hea üleminekulause oli, mis Justini sisse juhatas: eks ikka see keeleoskuse teema 😉
  Nii et mina endise teletoimetajana ütleks, et oli hästi tehtud.

  Ja Tanel mulle ka väga meeldis. Täna just arutasime Justiniga, et on ilmas olemas sedasorti ladnad inimesed, kellega läheks matkale. Ja et Taneliga kindlasti läheks 😉

 4. Nomaeitea.
  Reporter on Eestis praegu vist vaadatavaim uudistesaade, aga see ei tähenda et ta veel hea oleks. Häbilugu muidugi. Aga inimesed vaatavad Võsareporterit kah, et huvitav. Mis siis ikka.

  Tanel Talve võib olla hea matkakaaslane küll, aga seda peab mulle küll selgitama, millise raha eest on võimalik oma tööd niimoodi teha ja sealjuures veel ausa näoga ringi käia. Muud põhjust peale raha ma küll kahjuks ei näe.

 5. Mis nimelt sulle ei meeldinud, Luize?
  Kriitika peaks konstruktiivne olema, vastasel korral muutub see niisama virisemiseks – ja see ju sulle ei meeldi, ega ju?

 6. Võtsin hetkeks ajakirjandust liialt tõsiselt, nagu Epp juba taipas 🙂

  Ma ei vaata Reporterit. Seda lõiku nüüd spetsiaalselt vaatasin, sellest ka ilmselt üllatused. Ja ma tean küll jah, kuidas kokku pannakse. Aga reporter ei tohiks lubada endale emotsionaalseid hüüatusi, nagu “uskumatu, et ta ei ole teinud seda ja toda”. Pealegi on sellis uudislõigu aeg ilmselgelt liiga lühike, et midagi laiemat öelda üldse näiteks Epu kohta, kellest see lugu oleks pidand rääkima.

  Ma väljendasin algselt oma kartust, et niiviisi ei jää inimestest ehk õige mulje. A kui asjaosalised ise on rahul, siis pole vast ullu. Ja kaugel sellest, et ma inimestele seda pahaks paneksin või kuidagi neid halvustada oleksin tahtnud. Inga, ma mõtlen, et ootaksin isegi põnevusega oma lugu, kui teaks, et see tulemas on. Vigin oli reporteri kohta.

 7. Lugupeetud ajakirjanikud ja ameeriklased. Teie hulka eksinud eesti blogilugeja ja televaatajana tundub mulle, et Reporter on pigem meelelahutus-, kui uudistesaade. Eesti tele koosnebki krimist ja kõmust.
  Ja Tanel Talve on kindlasti, kindlasti! fantastiline reisikaaslane (sest mina küll ei julgeks nii kompleksivabalt puu-vene-keelt rääkida).

  Justinile ma soovitan sülti soojalt. Epp, kas sa seletad talle selle lause sõnademängu ära. 🙂

 8. Seletan ära 😉

  Aga Reporterist – mu meelest ka on see infortainment, meelelahutuslikus soustis infokilde. Kuulub samasse ritta selliste Eesti saadetega nagu Pealtnägija, Kahvel, A4, Magnet (viimast pole küll näinud, aga pidavat olema telemagasin). Sellepärast, et ta iga päev on eetris uudistesaadete ajal, ei tee teda veel klassikaliseks uudistesaateks.

  Puu-vene keelest. Mina ka enam ei põe 😉 Eile käisime Brighton Beachil pelmeene söömas ja ma purssisin rõõmsalt oma vene keelt, mis iga aastaga kehvemaks on läinud. Keegi ütles, muide – see olla ka üks väikerahvaste kompleks, et me tahame teisi keeli korralikult rääkida või siis üldse mitte. Aga miks mitte purssida, nii ju õpitakse.

 9. Ma vabandan ette, et ma hakkan nüüd siin kõiki salvama, aga … ega ma raha pärast …. Sa ei ole Magnetit näinud? See ju A4 järglane … ja A4 oli … no soust, nagu sa ütled, tavaline pekikaste rosinatega. Ja vist küll parem saade, kui tänased Kahvel ja Pealtnägija. Kahvlis olevat eile nõrgemaid mõnitatud. mart.tehnokratt.net väidab nii. Pealtnägijas jälle üleeile – reklaamiti rahvusvahelist inimkaubandust. Sellest kirjutab päris tabavalt me esi-vasakäärmuslane vasak.blogspot.com. No ja siis veel Paar. Huh-huh, telendus.

  Midagi positiivset võiks vist lõppu kirjutada. Jätab must parema mulje siis. See Reporteri klipp mulle meeldis. Tänu Epu pandud lingile sain nüüd kah näha, milline Epp välja näeb. Ja Justin. Mulle küll meeldis.

 10. Nojah, ja mis on Eesti telemaastikul hea? Originaalsaadetest? Meelelahutuse ja info “soustist”…?
  vaikus. Mõtlen pikalt.
  Kahvel oli minu meelest päris alguses hea (mitte sel hooajal). Marko ja Anuga Terevisioon oli suht hea.
  Reporteri tase kõigub, aga noh, vaadata ju sobib.
  Minu arust on Pealtnägija alla käinud.

 11. Mina tegin kunagi Kanal2-hele Brighton Beachist sellise loo, kuidas venelastele /vene juutidele seal meeldib, aga kuidas see on ikka ameerika. Eetrisse see ei läinud, sest näitas USA liiga positiivselt. Inimesed ei virisenud ju, peale selle, et kaebasid, et vene kultuur amerikaniseerub

 12. Justini keeleoskus vs 35 aastat Ameerikas elandu baaba keeleoskus 🙂 Vapustav!
  Ja üleüldse, Eppppp oli minu kujutlustes piiiiiiisut vanem. Aga vahet pole.
  Marta on ilus.

 13. Heh, mind seevastu pani muigama Eppu nohhitamine. Vot kirjutades on sul nii laduv ja ilus jutt.. Aga rààkides oled ikka tüüpiline eestlane, nohh ja siis mõttepausid… ( nohh, selline eestlaslik kohmetus) hehe,selliseid asju siin itaaliamaal ei kohta, seepärast panengi kohe tähele. Kui kodumaal telekat vaatan, siis alati naeran, et kohe kohe jääb onu telekas magama…
  Ja ei nurise ma millegi üle, minu arvates oli väga hea, et näitas ka kohalikke venelasi ja Giustinot, kes tõepoolest rääkiski eesti keeles.
  Mina oma sitsilianot ei pane vist elusees sööma kapsaid (eriti veel hapusi) ja rääkima eesti keeles…

 14. Vabandust, aga mina ei leia viidatud lingilt õiget kohta, kas keegi saab öelda minutid? Teine võimalus on see, et see pole õige link, sest ma vaatasin kogu saate ära… :S

 15. Jah, seal on muutunud olukord… aga kui kerid paremal pool teemasid pidi alla, siis on seal. Meie oma on “Mida teeb eesti naine Ameerikas”. Ja Inga lõik SF-st on “Reporteri Ameerika turnee jätkub” vms.

 16. Nii.. nägin, kõik olid ilusamad kui piltidel :)) Aga mulle avaldas Epu hääl mõju, selline meloodiline ja laulev nagu heal emal või haldjal. Ma kujutasin midagi sootuks muud ette, väga tore, edu teile!

Arhiiv

Viimased kommentaarid

 • helle on “Maal mamma juures”Mari on suur lugeja ja terane, sai ikka aru. Vahel me arutame temaga igasuguseid lendsõnade, vanasõnade ja kõnekäändude tähendusi. Ta mõnikord ise küs…
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Siin kirjutatakse, kuidas lapsele oli see murdekeel meeldinud :). http://blogistaja.wordpress.chttps//bloom/2020/12/22/epp-petrone-maal-mamma-juures/
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Jaa, ta rääkis kirjakeelt ("tüti" ütles ta küll, aga see polegi vist murre, nagu selgus). Ega see polegi 100% meie mamma. Ja tundus hea võimalus propa…
 • helle on “Maal mamma juures”Kinkisin Marile jõuluks selle raamatu ja ise ka lugesin. Tore ja väga hääd pildid! Aga mul tuli üks mõtteke, üldse mitte paha pärast: sa paned mamma s…
 • Mirjam Burget on Lugu naabritest ja minust, 1Kuidagi tuttavad on selles loos mõned kohad. Miks Eestis naabrid küll üksteise peale kurjad on? Minu unistus on ka head naabrid, aga kahjuks, püüa pal…

Sliding Sidebar