Kõige parem New Yorgi lugu

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. Muide, väike viga on siin ka sees, nimelt otse Ground Zero ehk WTC haua kõrval asuv väike kirik ei ole Trinity Church.
  Viimane on paar tänavat lõuna poole, aga otse hauaaugu kõrval on St Paulsi kabel, mis ka kuulub Trinity kiriku alla, aga pole mitte The Trinity Church.

 2. Mhmm…mulle meenutas see elu-olu kirjeldus eelmise sajandi kahekümnendate-kolmekümnendate aastate nn “ilusa elu” põlvkonna elu kirjeldusi. No midagi Fitzgeraldi “The Great Gatsby” kanti. Ainult, et inimestevahelisi tundeid ja seosedi polnud, samas – see siin on artikkel. Aga õhustikus on midagi samast. Järelikult, muutuvad küll moed ja kombed, aga midagi jääb muutumatuks, kasvõi seesamane, mida autor nimetab Armastuseks Linna vastu.

 3. Epp, kui sa viitad sellele tekstile kenasti juba lingiga, miks sa siis selle siin täismahus ära tood? Koos piltide ja kõigega? See on ju tema lugu ja ilmus Estravelleris.

 4. Aga las ma kustutan selle siit siis ära ja jääb ainult link… Klikkige seda ja lugege sealt
  Ei tea mina nii täpselt seda netietiketti. Tegelikult olen ma siia ka varem nt Time ajakirjast lugusid kopeerinud (vt alaliik Tervis all).
  Aga kui küsid miks ma seda tegin, siis ausalt öeldes lihtsalt see lugu meeldis mulle ja ega ma öisel ajal rohkem ei mõelnud.

 5. kellelgi on alati kobisemist 🙁
  leidub ka minusuguseid inimesi, kes ei surfa eriti netis ja loeb ainult kindlaid asju. mina ei oleks linki kindlasti avanud, aga siin lugesin selle heameelega läbi. kõik oli ju õige?? viited juures ja nimi??? mis siis, et siia kopitud???

 6. No ma olen just selline inimene kes ei viitsi eriti linkidele klikata.
  Ja netis surfamine kui selline piirdub minu jaoks vaid suht kindlatel lehtedel käimisega. Miks? No ma lihtsalt ei viitsi.
  Mul on targematki teha.
  Ja teine asi on see, et kui ma selle lingi nüüd avaksin siis ma satuksin lugema veel mingit lugu ja siis veel ja veel ja veel ja siis ma avastaksin õhtul kell 17,00 et kogu töö on tegemata ja ma olen ainult lugenud. Sama asi on õhtul kui olen koju jõudnud. Siis ma ei saa ju tegeleikult kogu aeg arvutis istuda. Tore lapsepõlv küll siis mu lastel- näeksid vaid emme selga.
  Aga noh viriseda ja vinguda saab alati.
  Niipalju kui on inimesi on ka arvamusi.
  Epp kasvatab endale lõpuks paksu naha ja teda ei häiri enam kui keegi tesitmoodi ütleb.

 7. artikli sisu kohta tahtsin teha tähelepaneku: veidi jättis see mulle anusaagimi poolt kirjutatud justi juhtkirja mulje. et lehvime ringi ja külastame ainult poppe kohti. noh, selline pealiskaudne elunautlemine.

  aga muidu on täitsa hästi kirjutatud. küllap olen mina juba lubjakas…

 8. Muide, selline asi.
  Minu enda lugusid on küll ilma minult küsimata kopeeritud. Näiteks on Rohelise Värava (greengate) keskkonnast neid edasi kopeeritud
  http://www.maavald.ee/uudised.html?rubriik=&id=860&op=lugu
  w3.ee/index.php?id=51&action=newsemail&articleid=330183&lang2=est
  http://www.eramets.ee/uudised/?n=1984
  ja olen seda veel kohanudl, hetkel jäid esimese otsinguga need silma.

  Ka oma reisiartikleid olen kohanud kusagil reisimisega seotud portaalides. Just samamoodi, minu nimega varustatult kopeeritud, ses mõttes pole see plagiaat ja ma pole kunagi sellest numbrit teinud.
  Samas, tundub, võiks see olla probleem?

 9. ah, minu meelest minnakse selle reegeldamisega liiale. No miks ei tohi kopida? Lõpp asi. Ja üldse tüütab see hoiak, et iga piuksu eest tuleb teenida või seda kiivalt endale hoida. Ma ka ei viitsi linke klikkida just sel põhjusel, et siis jäängi lugema.
  Sisust ütleks ka sama, mis luize. Ma olen ikka selline vanamoodne ühiskonda panustada soovija.

 10. Oma tööst oleks võinud rohkem kirjutada, et mis vinge töökoht see on, mis sellist dolce vitae`t võimaldab. 10% kadedust ja 90% küsimust, tulenevalt neist eelnevatest lugudest, kuidas noortel on raske alustada ja tööga ja õppelaenuga on probleeme jne.

 11. Lugesin seda lugu ka juba estravellerist ja on täitsa minu NY – ma muidugi pole seal pikemalt peatunud kui paar nädalat korraga aga tekkisid samamoodi sõbrad ja huvitavad oma igapäevased paigad ja selline oma rutiin a la hommikul Moma või Metroplitan, lõunal central park, õhtuti kas teispäeval Life, enne seda Bovary st baar, kolmapäeval Chinawhite, pühapäeva pärastlõunal Vinyl jne. Minumeelest ongi NY selline elunautlemise koht… ma polegi seal midagi peale elunautlemise teinud.

 12. Teen ettepaneku, et paneks kirja need kohad mis Teile kuskil reisides on pakkunud positiivset avastamisrõõmu. Oma kogemustest arvan, et nii on kõige parem panna kokku mingi reisiplaan. Proovisin teha seda New York-i ja veel mõne muu paiga kohta, kasutades trip.ee-d. Minu suureks kurvastuseks on sellest kujunenud foorum, kus räägitakse sellistest reisidest, mille eesmärkideks võõrsile tööle minek mitte puhkamiseks .
  Minu eelmise korra New York-i fantastilisemaks elamuseks oli Frick Collection. Seekord laupäevahommikune kirik 5 av ja Saks Kaubamaja juures. See oli midagi sellist mille pärast tasub sõita teisele poole maakera.

 13. mina jälle, proovin kirjeldada, miks mulle meeldisid need kaks kohta:Frick Collection: väike, intiimne aga kollektsioonis ainult “the best.”
  Ekskursantide hordid ei torma Sinust mööda ning saad ammutada sõõmu parimat emotsiooni ning sellega ka lahkuda. Kui on kiire , tormad edasi, kui on aega astud üle tee Central Parki ning seedid rahulikult nähtut.
  Kirik oli St. Patrick Cathedral- minu kui põhjamaalase maitse jaoks üks ilusamaid katoliku kirikuid mida olen näinud . Mingil ajahetkel avastasin enda jaoks, et olles võõras linnas on fantastiline minna varasel puhkepäeva tunnil kohalikku kirikusse. Kui küsite miks? Proovige ning igaüks saab ise aru, kas see on tema jaoks või mitte.

Arhiiv

Viimased kommentaarid

 • helle on “Maal mamma juures”Mari on suur lugeja ja terane, sai ikka aru. Vahel me arutame temaga igasuguseid lendsõnade, vanasõnade ja kõnekäändude tähendusi. Ta mõnikord ise küs…
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Siin kirjutatakse, kuidas lapsele oli see murdekeel meeldinud :). http://blogistaja.wordpress.chttps//bloom/2020/12/22/epp-petrone-maal-mamma-juures/
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Jaa, ta rääkis kirjakeelt ("tüti" ütles ta küll, aga see polegi vist murre, nagu selgus). Ega see polegi 100% meie mamma. Ja tundus hea võimalus propa…
 • helle on “Maal mamma juures”Kinkisin Marile jõuluks selle raamatu ja ise ka lugesin. Tore ja väga hääd pildid! Aga mul tuli üks mõtteke, üldse mitte paha pärast: sa paned mamma s…
 • Mirjam Burget on Lugu naabritest ja minust, 1Kuidagi tuttavad on selles loos mõned kohad. Miks Eestis naabrid küll üksteise peale kurjad on? Minu unistus on ka head naabrid, aga kahjuks, püüa pal…

Sliding Sidebar