Prantslannad ei lähe paksuks jm.

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. Lapse taldriku tühjaks söömine tundub mullegi suht karm, eriti kui laps nääpsu söömaga. Peaks ka endal päevakorda vötma.

 2. See on tore tunne, kui kilod kaovad 🙂 Tubli oled!
  Kirjutan siia katkendi Louise L.Hay raamatust “Elu tervendavad meditatsioonid” (tõlge Alari Lahe), pealkirja “Toit” alt:
  “Mulle meeldib head toitu süüa. Kas siis kodus, restoranis,reisil, matkal või lõunaajal töö juures, pakub toitev eine alati suurt rahuldust. Ma armastan ennast ja sellepärast suhtun tähelepanuga sellesse, mida suhu panen ning sellesse, millise enesetunde see mulle annab. Kui ma söön, siis varustan oma keha kütusega, millest ma energiat saan. Kõik kehad on erinevad. Ma ei saa teile öelda, millist toitu peaksite tarbima, kuna ei tunne teie keha. Peate ise leidma sellise kütuse, millest teie keha saab kõige optimaalsema tervise ja energia. […] Toidu väärtuse tundmaõppimine pakub rahuldust ja energiat. Mulle meeldib valmistada ja süüa head, tervislikku ning naturaalset toitu. Toit on mu hea sõber. Ma olen talle tänulik, et ta pakub minu kosutamiseks mulle oma elu.”
  Ja see, et laste-meeste toiduülejääke ei tohi naine ära süüa, on juba vana tõde 🙂
  Puuviljadega seoses tuli mulla aga meelde,kuidas keegi internetis oma Aasia reisikirjas kirjutas, et ta ei saa aru, miks Eestis on kõik puuviljad kartulist tehtud. Kahjuks Eesti on nii kauge põhjamaa, et värskete puuviljade-marjade valik on liiga väike ja enamuses on nad ju toorelt korjatud ja järelvalminud alles oma pikal transpordil. Kõigi oma säilitusainetega. Kodumaised õunad aga ei vasta enam euronormidele. Kurb.

 3. Ma arvan, et tegelikult ei muuda see söömine, mittesöömine, jälgimine jne. suurt mitte midagi. Vaata vaid tänaval vastujalutavaid perekondi ja võrdle tütreid emadega, poegi isadega ja kõik on selge. Kui ikka su isa ja ema on kõhnad oled ise ka kõhn. On nad trullad siis on vaid aja küsimus mil lapsed ise samasse mõõtühikusse punduvad.

  Seepärast ongi värskelt abielluvale mehele hea soovitus oma pruudi ema selle järgi hindavalt üle vaadata. Geenid on geenid.

 4. Ootoot, kas toit on jumal?!
  Tule jumal appi?! 🙂 sa, Epp sattusid seekord toitu kiites päris hoogu 🙂

 5. Õnnitlused!
  Aga lisaksin Aivari kommentaarile, et pole tegelikult nii väga geenide värk midagi. Neil paksudel vanematel, kel on paksud lapsed, on tihti ka paks koer/kass/merisiga/papagoi. Lemmikloomaga neil vaevalt ühised geenid on. See on söömisharjumused ja elustiil. Mingi osa on muidugi ka geneetiliselt määratud ainevahetuse kiiruses jms, aga ma arvan, et enamiku perekondade puhul pole see määrav, vaid ikka söömis- ja liikumisharjumused.
  Püsivust kõigile, kes parajasti kaalu langetamisega tegelevad (loodetavasti ikka tervislikult)!

 6. Agele – Marta blogi on ju alles? St ma pole viimastel päevadel kirjutanud, aga muidu on see http://www.martaest.blogspot.com ja http://www.martaeng.blogspot.com
  Lisaks on hunnikute kaupa pilte http://www.martapetrone.com fotogalariis, nii et Tormil peaks tegevust jätkuma 😉 (viimasesse pole ma pannud uusi albumeid alates detsembrist, aga loodan selle lähiajal ära teha)

  Helerile – Ma olin päris iseenese juures, kui kirjutasin, et toit on jumal. See on selline usk(umus), et jumal on ühtaegu kõikjal, nii sinus, minus, puudes, vees, toidus… Ja kui visata toitu minema või rääkida tast nagu vaenlasest, siis astud sa jumala vastu, ja iseenese vastu ka.

  Aivarile ja Kärdile – õigus, õigus… 😉

 7. Mu tuttaval perekonnal on kolm last – vanemad ise on normaalse kehakaaluga, kaks last on nagu pliiatsid, aga keskmine poeg on paks. Ja kuna ma tean nende laste kasvamist sünnist saadik, siis see paks poeg on paksuks toidetud. Ta oli vaevalt paariaastaseks saanud, kui hüüdis veel voodist, et tahab võileiba ja ema jooksis võileivaga. Selge see, et laste isud on erinevad, aga kuidagi peaks neid saama ju reguleerida, et laps ei läheks kasvades paksuks.

 8. Ahh, tänan! Minu arvuti-kurivaim ei näidanud äkitsi enam seda paremal küljel olevad blogrolli. Torm küll juba magab, aga mina saan ju sellegipoolest end Marta viimaste juhtumitega kurssi viia.
  Kusjuures, samal ajal endaga võideldes, et ma praegu (Eestis ikka ju peaaegu 11 õhtu) puhvetikappi Neuhaus-trühvlite manu ei läheks. Ikka see kehakaalu küsimus 😉

 9. Okei, pead dieeti või ei pea, varem või hiljem läheme kõik mullatoidule

  Muide, füüsiline koormus on üle prahi. Pean silmas ikka asjalikku koormust. Et üle päeva vähemalt ajad südame põksuma pooleks tunniks ja kopsud lõõtustama. Neid õpetussõnu, kuidas õieti alustada, leiab igal pool, aga põhiline asi, ma olen tähele pannud. on see, et keha on inertne, ja üks esimene pool aastat võib juhtuda, et nädalakese teed trenni ja siis enam ei viitsi.

  Kui esimese pool aastat vastu pead, siis saad mootori tööle ja harjumuse keresse ja siis söö ja joo mida vaid, aga ei tule neid kilosid, no ei tule.
  Tegelikult on inimeste füüsiline koormus tõestio masendavalt väike. Sellest saab aru näiteks pikalt matkates, teise nädala alguses, kui keha jaatab ennast ja vaim on värske, ja siis tuleb mõistmine, et koolis ja tööl ja kodus, me enamasti konutame.

 10. Viinamarjade ja rosinate erinevas energiasisalduses ei ole tegelikult midagi kummalist. Vesi kaob, toitained jäävad. See on “Aeg kaob, rõõmud jäävad” materiaalses maailmas.

  25g rosinaid = 100g viinamarju = 70 kcal

 11. Kaalujàlgijad on ka Itaalia kòògist vòtnud ùle ùhe hea soovituse – lòunaks sùùa pastat. Nimelt “imendub” see organismi aeglaselt, seejuures mòjutavat insuliini taset nii, et ei teki nàljatunnet. Ise pole pidanud kunagi kaalu jàlgima, aga minu arvates on suurimaks lòksuks just see nàljatunne (kaks pàeva nàksitakse kalorivaeseid juurikaid ja kolmas pàev ei tea enam mida suust sisse ajaks, lòpptulemusena pigem hoopis vòtakse “dieeditamisega” juurde).
  Ma olen kohaliku Itaalia kòògiga nii rahul kui veel olla saab. Ja minu menùù on rikkalikum kui kunagi varem. :p Ei ole ka màrgata, et eesti naised siin eriti paksemaks kipuks minema 😉

 12. andry, sinu mõttel on vist terad sees. Mina olen just see inimene, kes teeb kaks kuud trenni ja siis väsib. tahaks vaheldust. Peaks ikka pingutama, et pool aastat vastu peaks. jubedalt tahaks, et oleks sportimisharjumus sees…

Arhiiv

Viimased kommentaarid

 • helle on “Maal mamma juures”Mari on suur lugeja ja terane, sai ikka aru. Vahel me arutame temaga igasuguseid lendsõnade, vanasõnade ja kõnekäändude tähendusi. Ta mõnikord ise küs…
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Siin kirjutatakse, kuidas lapsele oli see murdekeel meeldinud :). http://blogistaja.wordpress.chttps//bloom/2020/12/22/epp-petrone-maal-mamma-juures/
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Jaa, ta rääkis kirjakeelt ("tüti" ütles ta küll, aga see polegi vist murre, nagu selgus). Ega see polegi 100% meie mamma. Ja tundus hea võimalus propa…
 • helle on “Maal mamma juures”Kinkisin Marile jõuluks selle raamatu ja ise ka lugesin. Tore ja väga hääd pildid! Aga mul tuli üks mõtteke, üldse mitte paha pärast: sa paned mamma s…
 • Mirjam Burget on Lugu naabritest ja minust, 1Kuidagi tuttavad on selles loos mõned kohad. Miks Eestis naabrid küll üksteise peale kurjad on? Minu unistus on ka head naabrid, aga kahjuks, püüa pal…

Sliding Sidebar