Perekond Ilvese-fännid

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. Ilves võiks presidendiks hästi sobida – tunneb keeli, esindaks Eestit väärikalt ja kogenult, tal on kogemus poliitikas ja paljus muus. Pealegi on tal rohkema kui ühe partei toetus. Lisaks on ta piisavalt pikalt ka eemal olnud, et temaga poleks seotud ühtegi suuremat skandaali (meelde küll ühtegi ei tule).

  Raske on leida kandidaati, kes sobiks ja kes oleks rolliga nõus. Ilves on positiivne üllatus sellele kohale.

 2. Korrektsuse huvides olgu öeldud, et Esialgu on Ilves alles see kandidaat, kelle Reform (ja tõenäoliselt ka SDE 2 aprillil) on esitanud ÜHEKS võimalikuks kandidaadiks, kelle seast parlament oma valiku teha võiks. Aga seda, et ta on ilmselt kõigile meeldimiseks sobivaim, peab tunnistama.
  Täitsa põnev, kuidas nad oma kandidaatidega käituvad edaspidi, et igaüks upitab lõpuni välja ikkagi oma või ollaksegi ühe nime peal? Et lõpuks jääb Riigikogusse ainult kaks valikut: Rüütel (sest Rahvaliit ta lähimal ajal esitab, juhul kui taat ise ei loobu muidugi. Ta võib seda vabalt teha ka) ja Ilves. Siis ei ole muud varianti, sest see tähendab, et kokkuleppele jõuti. Peaasi et kesikud ei hakka oma Savisaare-joru ajama, see rikuks kõik ära.

 3. Mulle ka Ilves meeldib. Igatahes on ta olnud enamiku oma elust USA kodanik ja minu arusaamist mööda tõsine USA patrioot senini. Pole karta ülearust Venemaa austamist. Loodan aga , et tal jätkub tervet mõistust Eesti rahvast koos hoida ja mitte liigseid sisepingeid tekitada.

 4. Minu arusaamist mööda on Ilves tõsine Eesti patrioot…
  “Tore” oli rahvaliitlase Jaanus Männiku arvamus, et Ilves oleks presidendiameti jaoks “liiga kosmopoliitne” … Ja “oleks liiga erinev eelmistest väärikatest presidentidest”. Nojah, praegusest presidendist oleks ta küll väga erinev, iseasi, kui väärikas on president, kes ei suuda võõrsil ilma tõlgita oma kodumaad esindada…

 5. Mulle pole Ilves eales meeldinud ja see ei tulene poliitilistest eelistustest ega kellegagi grupivaimus olemisest, vaid üksnes sisetundest, mis eales pole petnud. Ilves sobib vaid neile, kes on nõus Eesti maha müüma, peaasi, et oma jõukus kasvaks. Eesti vajab inimest, mitte kapitalisti. ….kui see teie ajudeni muidugi jõuab

 6. Reformierakonna presidendikandidaadid on Rummo, Jänes ja Ilves. Tegelikult võiks Rummo asemel olla hoopis näiteks Ines Karu, siis oleks Jänes, Ilves ja Karu. Aga seal on vist 40 aastat vanuse miinimumpiirang ja Ines Karu niipalju ei ole. Jänesele ka muidugi niipalju ei annaks, ma ei teadnudki, et ta nii vana on.

 7. Ilves ei oleks halb. Probleemiks võib saada tema arrogantsus kodueestlaste suhtes. See on kohati üsna nörritav. Sama Rikkeni-Kelami puhul. Eesti niigi lõhestunud ühiskonnale oleks Ilves katsumus. Välissuhtluses tugev, Eesti sees (konsoldeeriva ja lepitava jõuna) oleks nõrk. Praeguse presidendi kõrval tundub muidugi iga variant hea.

 8. to Rahvameelne: rahva müüb maha Savisaar ja tema juhitud presidendikandidaat! selle pelae võid mürki võtta. kas sa ei leia praeguse K-erakonna tegude ja Valgevene juhi tegemistes paraleelseid jooni? (kõik ikka minu käpa alla, kõik ikka minu käpa alla!)

  Ilves oleks väga hea President. Sarnaselt Meriga on tal tugev välispoliitiline taust ja mõnus teravalt ütlev keel. Samas teatakse ja hinnatakse teda kõvasti teistes riikides. Ja Presidendi roll on juba kord ESINDAV, seega on see omadus tal väga hea ja oluline!

  ILVES PRESIDENDIKS!

  PS: Epppp juba luges, aga kirjutasin kokkuvõtvalt preaegusest ja tulevasest võimalikust Presidendist enda blogis paar rida:
  http://voyag.blogspot.com/2006/03/ilves-presidendiks-ps-pool-rahvast-ei.html

 9. Anule. Ma arvan, et väärikas president räägib oma emakeeles. Nii on diplomaatias tavaks. Loomulikult tuleb võõrkeel kasuks aga väga rumal on tahta, et sinu oma president Eesti riiki esindades võõrkeelt räägiks. Iseasi on mittediplomaatiline suhtlus. Prantsumaa president räägib Prantsusmaad esindades ainult prantsuse keeles, Putin räägib Venemaad esindades ainult vene keeles, ka Saksamaal, kuigi valdab perfektselt saksa keelt jne, jne … See on ju üks vastastikkuse lugupidamise ja võrdse suhtumise tingimus diplomaatias.

 10. Mirri – suur tänu diplomaatilise õppetunni eest!
  Nagu Sa isegi märgid – on kaks suhtlusviisi – diplomaatiline ja mittediplomaatiline. Ma ei alahindaks viimase osatähtsust oma riigi esindamisel.
  Ma ei arva, et oleks rumal tahta, et president võõrkeeli oskaks.

 11. Mirri. Vahe ongi selles, et üks on avalik esinemine aga teine ja palju ollisem on see kus tehakse rohkem tööd ära ehk siis eravestlused jne. Seal ei saa tõlgiga rääkides mingit keemiat tekkida. Ja Meri valdas seda kunsti, Rüütel aga ei.

 12. Praegu välja öeldud kandidaatidest on Rummo minu jaoks sümpaatseim… Enamasti kenad inimesed muutuvad, kui poliitikasse satuvad, Rummo aga tundub olevat üsna iseendaks jäänud. Ja ma usun, et ta võiks Eestit väga ja väga kenasti ning soliidselt esindada. Esimese leedi saaksime ka (taas!) väga meeldiva.

 13. Ilves on intelligentne, see mõjuks nagu värske puhang peale möh-möh Rüütlit (ausalt öeldes on loll president ikka häbiplekk), globaalne haare ja kogemus samuti olemas, arvan, et ta oleks ehk pea sama arvestatav suurus teiste riigipeade kõrval.

  Keegi väitis eespool, et tal skandaale ei leidu, mulle küll meenub küll kohe tema isikliku elu skandaalid ja skandaalikesed (sellise kaliibriga poliitikult eeldanuks teisugust lahendust)… kuigi muidugi näit. Prantsusmaal pole selles midagi imelikuu, seal läheks Ilves hästi peale.

 14. President on definitsiooni järgi riigi ametlik esindaja ja kuluaarivestluste pidamine ei vasta tema väärikale positsioonile. Seda teeb see kari poliitikuid , kes on alati visiitidel kaasas. Loomulikult on hea, kui president oskab võõrkeeli. Tal on ju vastuse mõtlemiseks topeltaeg. Natuke erinev oli Eesti presidendi roll aastatel vahemikus umbes 1991-1994. Siis oli Eesti kahtlane riik, millest keegi midagi ei teadnud. Polnud ju teada, kas võimu haarasid mingid maffioosod või jumal teab kes… Meri oli meile tõeline õnnistus. Tema keeleoskus, isiklik sharm ja suured teadmised maailmakultuurist tekitasid meisse usu. Praegu olema juba tavaline Euroopa riik ja väikse liialdusega võib ütelda, et meie presidendil pole võimu ja tal on ainult esindusfunktsioon. Seega polegi nii väga tähtis, kes selleks saab. Peaasi, et ta ametlikul vastuvõtul lillevaasist vett ära ei joo :). Aga peaminister peab kuluaarivestlusi…

 15. Mirri: jah peaminister ajab nö. kuluaarivestlusi ja muid tähtsaid asju see selleks. AGA kui president on tugev ja karismaatiline ning peale kauba haritud ja hea keelekasutusega diplomaatiline persoon siis on temast kordades enam kasu ja tähelepanu ja ühtlasi ka kuluaarivestlustele jõudu andja kui miski möh-möh vaid eesti keeles segast peksev sent surmale võlgu eks kommar, kes sitsib siis kui üks teine mees tahab!

 16. Mulle nt tundub, et abielulahutus tänapäeval mingil kombel skandaaliks ei klassifitseeru.
  Aga president ja kuluaarivestlused – isiklikud suhted omavad poliitikas jm alati tunduvalt suuremat rolli, kui me uskuda oskame.
  No peab ikka küll keeli (keelt) oskama. Tavaline Euroopa riiki ju.

 17. Mina olen ka Ilvese üle õnnelik, kuid mingu suur austaja ei ole. Õnnelik pigem seepärast, et kedagi teist paremat lihtsalt pole. Ilvese puhul häirib mind äärmiselt see pidevnätsu närimine olenemata olukorrast, alates välisasjade komisjoni koosoleku juhtimisest Brüsselis lõpetades presidendi vastuvõtuga Eestis. Üleolev on ta muidugi ka:)

 18. BC: Sinuga saab ainult nõus olla. Aga olgem realistid ja mõelge oma võimalustele ja ohakem kergendatult nagu teen seda mina: meil ei ole presidentaalne riik.

 19. Tegelikult, omal ajal, kui Ilves oma Merry maha jättis ja noore Eveliniga hakkas olema, siis öeldi seda mingis raadio kommentaraisaates, et Ilves laskis endale kui tulevasele presidendile vee peale.
  Siis tundus jah, et Merry oli õigem.
  Aga nüüd on kuidagi – minu meelest – Evelin tiigrihüpetega vanemaks ja soliidsemaks muutunud 😉
  Edasi – omal ajal, kui Evelin korraldas “Welcome to Estonia” märki, siis tundus jälle, et rahvas seda ei andesta ega unusta, kuidas raha lollilt raisati,
  Aga nüüd tundub – see stonia-märk on juba unustuses. Nüüd on Evelin talupidaja Viljandimaal ja see on ta immits.
  Ühesõnaga, ma ei näe, et Evelin oleks kaigas Ilvese kodarates, kuigi oleks varem arvanud nii.

 20. Kui nii mõelda, siis on Meril ja Ilvesel palju ühist. keeleoskus, haritus, arrogantsus, noor naine… sigareti asemel obsessiivne nätsunärimine…
  Kas Ilves on lihtrahva suhtes ülbe? Peaks kodukandi rahva käest küsima… (Ma olen üsna seal lähedal kasvanud ja koolis käinud, kus nad talu peavad, ja isakodu on siiani seal).

  …Ja omaette küsimus, et teda võivad toetada meedia ja suurem osa rahvast, aga Riigikogu ja valijamehed teevad ära üks-null kellegi teise kasuks. Näiteks Sa…. Ei, ma parem ei kutsu kurja saatust välja 😉

 21. Epppp: arvan et seda keda sa arvad, veel pukki ei tule.. ta ei saaks seal nii suurt võimu kui ta tahaks. seepärast ta on rohkem nagu kardinal mitte kuningas.. aga aasta 4 või 8 pärast on ta kindlasti järgmine mees. sellepärast et tema CV’s on ju veel puudu näiteks väikeriigi Kuningas või Tsaar või Monarh 😉

 22. Kas siis tõesti on Ilves ülbem kui mõni teine? Leian, et ülbel ja ülbel on vahe. Kui ikka inimliku lollusega vastamisi seisad siis aitab ainult üks hea annus ülbust. Ülbed ollakse lihtsalt nendega kellega tuleb ülbe olla. Tavaliselt lollide, kuritahtlike, ebakindlate ja nahhaalsete inimestega. Delikaatne ja keeruline teema aga kui ta on tark mees, mida ma arvan, et ta on, siis küll ta oskab ka seda osa oma imagos lihvida, nii et igale matsile jääb mulje, et ta on n.ö. oma poiss.

 23. Ilves sobiks Välisministriks, aga presidendiks küll kohe mitte.
  Eestlane Euroopat armastama panna…kui isegi Eurooplased ise enam oma euroopat ei armasta…
  Tema jutust paistab välja, et me oleme siin mingi madalam rass, keda tuleb koolitada oma aeda aiapäkapikke ostma…

 24. Lossie, kuna ma ei tea mida Ilves teile seal sõna sõnalt räägib, siis mul jääb vaid üle loota, et sa liialdad.

 25. Tänastes uudistes teatas, et Ilves seadis oma presidendiks oleku motoks: Panna eestlane euroopat armastama.

 26. Kui see ei ole just kontekstist välja rebitud ja valesti tõlgendatud, siis paneb jah natuke kukalt kratsima.

 27. Seitse aastat tagasi on olnud võimalus Ilvesega koos valimiskohtumistel käia. Ja tollane lähikogemus on piisav, et teda presidendina näha ei soovi. Jah, rumal ta pole, võtab kuulda isegi lihtkohtkodaniku neljasilmaalust märkust, et pole sobiv nii maainimestele öelda (mida, jäägu siin konkretiseerimata), aga Presidendil peaks minu arvates olema eelkõige kõrgeimal tasemel EQ ja alles seejärel IQ. Tolle viimase pärast jään eriarvamusele ka Meri presidendisuurusest…

 28. Miks mitte siis Euroopat armastada, kui me nii väga sinna tahtsime kuuluda.
  Eestit me ju armastame.
  Pärismaalasele: IQ-d ma tean, aga mis tähendab EQ

 29. EQ on emotional quality. teise inimese hoomamine ja ta tunnetega arvestamine, midagi sellist.
  huvitav mis on saanud jaak jõerüüdi kandidatuurist? äkki oleks tema tõesti parem kui ilves?
  ja huvitav, kas siin lugejate seas on ka savisaare fänne? ma ei saa ise ülde aru, kus on tema fännid, isiklikult ei tunne ma ühtegi ja netis ka eriti ei kohta, või pole nendeni jõudnud netirevolutsioon.

 30. Ega Ilves on suhtkoht OK kandidaat.
  Sa… peatub vahepeal peaministritoolil, enne kui presideerima asub, ma pakun.
  Ent mul täiesti isiklik idee järgmise presidendi kohta – see võiks olla härra admiral. Head välissidemed, võimekas administraator, valdab keeli, esinduslik. Mis veel? Suudaks ehk taastada mõne ligilolluse.

 31. Jõerüüt ei ole öelnudki, et kandideerida kavatseb. Kuigi minu meelest oleks ta ka hea kandidaat. Aga ilmselt mängitakse selle peale, et Ilvesel on võib olla rohkem lootust Riigikogus valituks saada.

 32. Kunagi mulle meeldis Ilves väga, aga nüüd mitte enam nii väga. Tema arrogantsus on minu jaoks siiski liiga suur, erinevalt Merist ei kaasne sellega inimlikku lihtsust. Ja see proua Evelin – tõesti kahjuks ei sümpatiseeri. Reformierakonna poolt Ilvese kandidatuur välja käia oli väga hästi kaalutud samm – see on üpris hea võimalus Savisaarele ära teha ning taas teisi parteisid oma paati tõmmata. (Järgmised valimised teeb Savisaar pika puuga ära, võib arvata.) Ning nii palju kui mulle on mulje jäänud, ei ole Ilves oma olemuselt sugugi mitte sotsiaaldemokraat. Ka üks reformierakondlasest Riigikogu liige nentis täna mu abikaasale, et nii parempoolse maailmavaatega inimest kui Ilves pole tema oma elus veel kohanud.
  Aga mina käiksin presidendikandidaatidena välja hoopis Eri Klasi ja Laine Jänese. Mis te arvate?

 33. Eri Klas oleks täitsa aktseptaabel, ehkki tegelikult ka see mees sobiks rohkem välisministiks.
  Ja joob vahest nats liiga palju.
  Laine Jänes…kui nüüd teha nii, et automaatselt täidetakse mingi kõrge riiklik ametikoht Tartu linnapeaga, siis võib öelda, et Tartu võidaks sellest kindlasti.

 34. Kas keegi teab, miks Kõuts keeldus valvamast L. Meri sarka? Kõik vanemad ohvitserid ja kindralid on nimetatud valvesse. Peale Kõutsi. Minu teada olid Kõutsil väga kehv põhjendus. Täpselt ei tea.

 35. EQ on maakeeli emotsionaalne intelligentsus. Võiks öelda ka – südamega mõtlemine.

  Jaak Jõerüüt on ka minu nägemus – temas on SEE, mida ideaalis näen Presidendis. Ja tema tervet, inimkeskset ning maalähedast mõtlemist, samuti empaatiavõimet pole poliitika solgitorudest läbikäimine rikkunud.

  Savisaar? No kuulge… Ei tahaks “Aivarit tegema” hakata praegu 😉

 36. PS Mikule veel — mis puutub Euroopa armastamisse siinses kommentaariumis sisalduvas kontekstis, siis — moa kuulun nonde luuserite ja endiste hulka, kes EI ütlesid. Lähtuvalt kunagiste impeeriumite kustunud valguste kogemisest eelmistes eludes ;). Ja luuseriks ning endiseks nimetas mind muude hulgas esimesena president (tol hetkel endine) Meri. Nagu Pärnu metanoolisurnuidki nende mineku järgselt. Valgust talle!

  Euroopat ma muidu armastan. Seda Pärisasja ja Päriseuroopat.

 37. Ma saan aru, kui on öeldud EI, siis ei saa olla Ilves lemmikkanidaat. Mina kuulun nende hulka, kelle meelest alternatiivi ei olnud.
  Äkki ilmub välja kandidaat, kes ütles sisuliselt ka Ei. Tema võib olla ütleb, et hakkame Venemaad aramstama. Kumbat siis pooldate.

 38. Klge lõpetage ära see kultuuritegelaste presidendiks pakkumine. Igaüks peaks jääma oma liistude juurde. Klas hea dirigent ja dirigeerigu ja Laine hea asjaajaja ja ajagu asja.
  olen mõlemaga koos töötanud ja ütlen, et presidendimaterjali seal ei ole, vähemalt minu arvamust mööda.

 39. Oi, armas Mikk, kui vaevaks võtaksid ülalt lugeda millistel põhjustel Ilves mu nn “lemmikkandidaat” pole, siis Sa ei seostaks minu arvamist tema suhtes minu EI-ga 🙂

  Mis aga alternatiividesse puutub, siis tõepoolest — kui hobene pannakse silmaklapid peas mööda autodest tulvil maateed vankrit vedama, siis ta veab. Alternatiivi pole… seni pole kuni ta taipab, et vanker ei kuulu talle ja peremehe piits pole ainuke võimalus kaeru pugida.

Arhiiv

Viimased kommentaarid

Sliding Sidebar