24 TUNDI ÄMMAGA

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. Peeglitest tuli selline asi meelde – (eestlastel) on selline veendumus/ebausk, et voodist ei tohi oma peegeldust näha, see toob halba. Ega peeglid pole mingi naljaasi, sealt vaatab vastu su enda kuvand ja mida kõike paha võib juhtuda kui sa voodis magades kaitsetult lamades kuhugi peegeldud. Ma tegelt selle uskumuse täpsemaid tagamaid ei tea, aga tuba ümber tõstes oleme alati sellele tähelepanu pööranud.

 2. jah, epp, me võime valida, kas oleme anekdootide või mõne muu kirjandusliigi kangelased. Mina elan hea meelega anekdoodis.

  Tuli juba eile õhtul pähe, et üks põhjus, miks Justini ema hilineb, võib olla, et ta püüab sind kontrolli all hoida. Ebateadlikult.

  Need täpilised kangad ja siia sinna sisekujundus, issake, ta ju tahab sulle head, aga tal pole nii palju hingemõistust, et aru saada, et kõige parem viis sulle head teha, on sul vabalt otsustada lasta.

  Sina pead lihtsalt suuurem ja targem olema kui tema.

  Peeglid? Hm, huvitav teema.

 3. Nojah, eks su ämm, Epp, ole ikka vanast Euroopast pärit küll. Teatavasti oli peegel seal jõukuse ja edukuse märk. Kuningakodades oli ju reegel, et peeglid olid asetatud üksteise suhtes nii, et tekkis lõpmatu jada kujutusi. Ja igas ruumis pidi kindlasti olema rohkem kui üks peegel. Lisaks peeglitele pidi ka midagi kuldset olema (raamid, triibud ustel vms). Kui inimesel peegleid nappis, oli ta kehvakene.

 4. Ja lisaks tahaksin veel märkida, et teil on ämmaga tõeline kultuuride konflikt, mida kaunistab veel vastastikkune põlgus. Mulle meenub üks mu hea tuttav, kes tõi endale naise Siberist. Tema ema üritas ka hullusti seda siberlannat aidata Eesti ellu integreerimisel ja sai umbes samasuguse tõrjumise osaliseks nagu sinu ämm. Mina olin juhtumisi siberlanna usaldusisik ja üritasin puhvrit mängida. Mul on selgelt meeles arutelu, kas tohib toorest maksa süüa. Siberlanna jaoks oli see tervise alus. Naturaalne ja vererohke. Ta lõikus lapsele pisikesi tükke ja söötis nii talle need sisse (laps oli nii 1,5 aastat vana). Ämm oli sellest hulluks minemas, kutsus appi arste jne. Eraldi draama oli lapse riietamine, sest pisike laps nägi välja nagu see mänguasi jonnipunn.
  Jne, jne… Alguses üritasid mõlemad pooled teist välja kannatada (aga mitte aru saada, miks ikkagi need arusaamatused on). Abielu muidugi sai otsa ja naine läks koos lapsega Uuralite taha tagasi. Ka sinul tasuks nende mummude ja peeglite ja matuste ja muu juures olla oma ämma suhtes INIMLIK. Talle on teised asjad loomulikud aga ta armastab oma poega ja tahaks sind ka armastada aga ei oska. Justini soovitused lihtsalt välja kannatada, hävitavad varsti võimaluse, et te ämmaga üksteisest aru saaksite. Aga ämm on Justini ema, nii nagu sina oled Marta ema.

 5. Kõigepealt – hea et mul ämma ei ole, emagagi küllalt jagelemist.
  Vahel tahaks küll, et keegi tuleks teeks ja otsustaks mu eest kuhu mida panna või millist kangast kardinaks võtta.
  Kuid need paberkäterätikud, mis ka siin Eestis nii kohutavalt levinud on, on mu meelest üks suur nuhtlus. Hiljaaegu osalesin ühes fookusgrupis ja mis selgus – ma olin ainuke kümnest, kellel neid igapäevaselt kodus ei olnud. Vahel suurtemate läbude puhul ostan. Ja neile naistele ei tulnud pähegi, et tegelikult ei ole sellist vidinat üldse mitte vaja. Et saab tavalise lapiga, mida siis ju kohe ära ei viska. Aeg-ajalt tundub, et on inimesi, kelle suurim rõõm on võimalus asju ära visata. Olgu selleks siis paberkäterätt või miski muu asi.
  Ja uksepealne peegel on minu tütre suur unistus, meil on suur peegel esikus, aga see ei sobi selleks, et tantse ja lauluetendusi korraldada. Usu, see pole üldse paha mõte, kahju vaid et sa ise selle peale ei tulnud. Ehk kannad sa asjata oma lapsepõlve hirme Martale üle, oota ära tema reaktsioon ja reageeri sellele.

 6. Paljude asjade tegemata jätmisel ja/või lihtsustamisel on põhiteguriks laiskus. Nii ka paberkäterätikute puhul. Nii lihtne on võtta, pühkida ja visata ära (just nagu selles ajaxi reklaamis).
  Ka feng shui järgi on peegli paigutamine magamistuppa nii, et ennast voodist näed halb.

 7. Minu ämm (inglanna) vahetab ka voodipesu ja rätikuid ikka vähemalt paar korda nädalas. Ma pidasin seda ka raiskamiseks…. aga kuigi mul näiteks voodipesu peab vähemalt nädala vastu, siis pidzhaamasid vahetan iga päev…. ma arutlesin enne ka nagu sina, et kuidas see pidzhaama siis ühe öö jooksul mustaks saab aga kuna väikse lapse tõttu magan katkendlikult (ta tahab öösel juua, ronib meile voodisse jms) siis olen tähele pannud, et öösel tuleb enda teadmata higistamist ette (hommikuks on pidzhaama küll juba kuiv) ja ma ei taha higistatud pidzhaamat ei endale ega lapsele selga panna. (Lisamärkusena: täispidzhaama on vaid lapsel, mina kasutan pidzhaamast vaid üht osa, mees mitte midagi 🙂 )

 8. Mis puudutab sisekujundust, siis mina olen selle koha pealt kahjuks selline jube terrorist, kes määrab kõik ise (kuigi mu mees on hariduselt disainer) aga häid ideid võtan kuulda küll…. ega keegi ei jõua maailmas kõikide heade ideede peale tulla. Põhiküsimus on siin diplomaatias… kuidas toime tulla ämma poolt soovitatud aga sulle mittesobivate ideedega.

 9. Oi kui hea, et saad ammast Eesti keeles kirjutada 🙂 Minul enda omaga erilisi probleeme enam ei ole. Alguses kui nende juures elasime, riputas ta koik minu kuivama pandud pesu umber ‘et paremini kuivaks’, jne. 🙂 Nuud on ta vist lopuks ometi pihta saanud, et ma olen selline ’don’t mess with me’ tuup 🙂 Ja loppkokkuvottes tahavad nad ju vaid parimat ja vaid ‘aidata’.

 10. Epp, häda on selles, et sa oled harjunud olema nii tohutult iseseisev. Mitte et see halb oleks. Ja tema on jälle harjunud oma perekonnas A ja O olema, vähemalt sisekujunduse ja kodumajapidamise küsimustes.
  Vanasti kasutati veel selliseid asju nagu riidest taskurätikud (Läänes ehk ei mäletagi enam neid keegi, või siis ainult seoses ülipidulike tualettidega vms). Neid oli mõnusalt lihtne triikida (aga pidi vaatama, et nad sealjuures ühte nurka pidi välja ei veniks) ja neid oli alati pesukapis terve virn valmis. Nohu puhul kasutasime kodus marlit. Nõudepesu- ja muud lapid olid ka marlist. Tõepoolest, kui keskkonasäästlikult siis elati, seda teadvustamata.
  Kui lugesin ühest raamatust (“Kasulaps”, autorit ei mäleta), et on perenaisi, kes iga paari päeva tagant voodipesu vahetavad, siis arvasin, et see on autori kunstiline liialdus. Tuleb välja, et polegi 😉

 11. Pikka juttu mult siit ega ka lähitundidel ei tule, sest lähen matustele (õigemini peielauda).
  Tahtsin ainult öelda Mirrile, et ma ei põlga oma ämma, või kui, siis on see ainult üks osa emotsioonide buketist. Ma ei tahagi neid tundeid sildistada. Las ma lihtsalt vahel kirjeldan ja lasen auru välja, et mis dialoogid ja sündmused meie vahel toimuvad. Ja sellisel puhul jääb tõlgendamine ja sildistamine iga konkreetse lugeja teha, sest tekst on avatud, “iga lugeja on autoriks”.


  Muide, Justini ema on tüübina mulle kui kirjutajale väga inspireeriv! 😉

  Ja see on ju tähtsam kui sinisetäpilised linad.

 12. Aga mulle nt ei tundu, et Epul on ämmaga vastastikune põlgamine. Mulle on mulje jäänud, et neil on tegelikult hea kontakt, kuigi esineb tihti vastastikkust mittemõistmist. Minu meelest imetlustväärt, kuidas Epp suudab sellist oma ellu tungimist taluda. Ma küll ei suudaks. Ma absoluutselt ei kujutaks ette, et mu ema (mul on ämm surnud) tuleks minu koju ja hakkaks koristama. Iseenesest ju kena, aga no minu kodu jne. Aga ma olen ka paadunud individualist (liigseltki).
  Su ämmal pole vist tütart(on mulje jäänud), siis ta elabki seda kõike sinu peal välja. Tütar on emale ikka tõeline õnnistus.
  Sul Epp on kindlasti neid heietusi imelik lugeda, et kõik arvavad sinu elu kohta. Aga eks ju huvitav ka kirjutiste reflektsiooni näha, et kuidas elu ja suhted kirjutatu põhjal teistele tunduvad.
  Mina panin ka laste tuppa peegli ja just sellise nende kõrguse. Seda on tõesti ikka vaja ka. Ikka ütlen, oi mine vaata milline su nägu on, pese ära.
  Ja ma pole ka väga eputamise vastane. Ise olen vist lapsena liiga vähe eputanud. Me mängisime peamiselt sõda ja igasugune eputamine oli meie seltskonnas põlu all. Elu on näidanud, et see ikka kulub tegelikult vahel ära ;-).

 13. Aga miks on nii, et enamus naisi lihtsalt ei saa oma ämmadega läbi? Mul omal palju kogemusi pole, nii et kõik kellel on, paluks selgitada. 🙂 Ahjaa, need kogemused on, mida kõrvalt olen näinud ja 90% on seukesed suhted, et hoia ja keela…

 14. Nojah, ega see sildi panemine või mitte panemine nii lihtne värk ka pole. Mida siis üldse tähendab sõna “põlgama” eesti keeles? Kui sa tõukad ära inimese iga akti, millega ta üritab sulle meeldida, siis see vist on põlgus. Ja kas sa, Epp, mäletad seda lugu, kui sa jõuluööl maja kaunistused ära kustutasid? Maja ei kaunista katoliiklane mitte surelikule silmale. See on inimese tahe Jumalat ülistada. Kui ma küsisin ühelt oma Kalifornias elavalt tuttavalt, mida ta teeks, kui avastaks, et tema rohelist usku külaline on öösel ära kustutanud jõulukaunustused, kuna pole surelikke neid kaunistusi nägemas. Ta vastas, et inimest, kes tema usku põlgab, ta enam üle oma ukse ei laseks. Rohelist kokkuhoidu ju tulede kustutamine ei anna. Annab ainult dollari rahakotis ja selle dollari pärast eitada inimeste head tahet oma jumalat austada on väga egoistlik rumalus. Seega, mitte ainult ämm ei sekku Epu ellu, vaid ka Epp ämma omasse. Mina ei mõista siin mingit kohut. Ma arvan, et igasugune teise inimese ellu sekkumine ja sekkujate tõrjumine vajab tarkust. Kui just sõda ei soovita.

 15. Loomulikult näen ma ämmas oma peegelpliti, ja vastupidi. Eriti hästi tunnetan seda, kui hiljem asju üle kirjutan.
  AGA sellele vaidelen küll vastu, et elektri kustutamine rohelist kokkuhoidu ei annaks. Kust see elekter siis tuleb?
  Ja veel. Ma ei usu, et Justini ema jõuluaegne miniraudtee ööl ja päeval jumala auks sõitis. Ta pärineb rangest katoliiklikust kodust ja nagu paljudel katoliku koolis käinutel, on tal jumala suhtes ikka päris suur vimm (üledoos). Ma arvan, et ööpäev läbi uisutavad paarid ja sõitev rong on lihtsalt… harjumus?
  Sama teema on öö ja päevad läbi majas põlevad eletkrilised küünlakujulised lambid kappide peal, mida näeb öösiti pimedas (olevat hubasem), aga päeval päikesevalguse käes põlead nad edasi ja tarbivad elektrit, ilma et keegi seda näeks. Miks neid välja ei lülitata? (Mina tegelikult vahel ikka susserdan ja lülitan välja. Jah, tõepoolest, see on teise pere siseasjadesse sekkumine täpselt samamoodi, nagu Christine minu kodusse sekkub.

 16. Nii väike tarbija ei mõjuta ökoloogiliselt (st mingid tootmiskulud ei vähene ega suurene) elektrisüsteemi. Juhtmed on pinge all niikuinii. Iseasi, kui sa terve linna välja lülitad. See on lihtne füüsikaline tõde. Jõulud on ikkagi väga suur püha. Iga inimene võiks sel päeval kaasinimesesse kriitikata suhtuda.

 17. Palju väikseid asju teevad kokku suure!
  Kui igas majas on tulukesed, mis ööd ja päevad läbi põlevad, siis on ju ikka rohkem elektri tarbimist. NYC on ju u 8 miljardit inimest, kellest pool ju põhimõtteliselt tarbib samamoodi mõtetult elektrit. Iseasi on see, et tegelt on ju naabrite vaheline ületrumpanine kah. Kui vaadata kasvõi ameerika komöödiasarju. Seal pole jõulude ajal maju endaid näha, kuigi maja tulesi on juba kaugele näga.

 18. Mulle Epu ämm meeldib. Noh, eks tal ole omad hädad – nagu meil kõigil. Mulle Epp ka meeldib, eks tal ka ole omad hädad 🙂

  Aga mul on tunne, et Epu ämm saab asjadest aru küll kui talle seletada, näiteks: ma tahan, et Marta ise otsustaks, kas ta tahab peegli ees tantsida või pesapalli mängida või maas joonistada. Ja kui seda peegli-lugu Epu lapsepõlvest rääkida, siis ta saab ka paremini aru. Muuhulgas, Epp, kui sa ei taha, et ta sinu kodu kujundab, miks sa seda talle ei ütle – seda, et sulle on sinu kodu väga oluline ja sa tahaksid seda ise oma käe järgi sättida.

  Ja mummudest. Äkki te valite välja kolmed eri sorti linad ja lasete siis Martal valida. See valimisasi tuleb tal ju päris hästi välja 🙂

 19. Mirrile: sa peaksid enne kui asud katoliiklaste alustalasid kaitsma, mõistma ka seda, et roheline olek on Epu usk ja miks siis seda võib kritiseerida (elik mitte austada) a la et pisku ei päästa? Ja ei tasu öelda, et pisku ei päästa! Ma ka vahel mõtlen nii, aga kutsun end korrale. Kui ma oma elu virr-varri kõrvalt muud teha ei suuda, siis hoian vähemalt elekrtit kokku ja minimeerin tarbimist. See on hoiak ja kui sellest lahti lased, siis jätad varsti prügi metsa alla. Prrrrrr!
  Üdse tekkis siin küsimus, et kui palju ikka võib inimese blogi põhjal teda isiksusena kritiseerida? Arvake, kes viitsib!
  See blogindus on minu jaoks praegu äärmiselt põnev, kuna ma ei tea, mis sest arvata.
  Sa Epp oled super, et hoolimata, kõigest blogindust jätkad. Iga päev uued mõtted ja tunded, mida oled nõus jagama inimestega, kes alati ei pruugi sind tolereerida ja takka kiita. Ma vist paneks poe esimese kriitika noole peale kinni. Hästi lahe, et sa seda ei tee. Just lahe! Pole ideaalseid inimesi, aga sinust on palju õppida.
  Tervitades,
  Triin

 20. Jagan siinkohal Epuga tõsist vastumeelsust paljude peeglite suhtes: olin ja olen siiani seda (eba)usku, et ei saa üheski toas magada, kus peeglilt valguslaik lakke paistab. Nimelt olen kusagilt kuulnud/lugenud, et selle ruudu sisse läheb hing rändama ja eksib ära. Muidu ma ei ole üldse ebausklik inimene, aga peeglilaiku öösel laes ei kannata mitte kuidagi välja. Hää teada, et on teisigi peeglifriike 🙂

 21. Ühinen ka mõttega, “tütar on emale õnnistus”. Minu tädil on kaks poega ja juba lapsepõlvest on mul meelde jäänud õhkamine tütre järgi. Ja nii iga kord kui me praegu kokku saame saadab meie vestlust ikka ja jälle seesama, “oleks mul ikka tütar”. Justini ema elab lihtsalt seda Marta peal välja, mida ta ei saanud oma laste (poiste) peal välja elada ei saanud. Ja see peegli idee, et Marta saaks seal ees keerutada ja tantsida on ju vahva. Ja see, et Justini ema Teie elust osa võtab on ju positiivne! Variant kus esivanemad üldse laste elust osa ei võta on ju ka kurb, või vähemalt mina arvan nii!

 22. ma mui meesterahvas kah kraaksataks korraks. Khm – köhisin hääle puhtaks.

  See on üks peenike peatükk lapsevanema elus, et kui laps suureks saab, siis tuleb tal minna lasta. Oma vigu tegema, oma saart leidma, oma radu kõndima, oma mida vaid.

  Vaat see on ehk Christine’il puudu.
  Ja ikkagi on ta niiii hirmus sümpaatne.

  Peeglite teema läheb aina huvitavamaks ja huvitavamaks. Mule meenuvad samuti Alice peeglimaal ning Jean Cocteau Orpheus, kus peategelane liigub erinevate maailmade vahel läbi peeglite.

  A olen ka maganud toas, kus olid kõik seinad peeglid täis, ja pold hullu kuskil.

  Ning tantsiv Matilda.. ee… Narta ikka … peegli ees, on täitsa vahva pilt.
  Fotode järgi otsustades on ta kenakesti iseteadlik ja eneseuurijalik isiksus, äkki on talle peeglit tõesti tarvis. Pealegi, vanavanemate põlvkond võib lastelaste põlvkonda tihti tajuda pareminigi kui lapse enda vanemad. Mingis asjas

 23. Noh… esimene emotsioon Epu juttu lugedes oli (taas kord): Izzzand!!!
  /Snooblikult öelduna Issand!/
  Ja siis ma mõtlesin, et see ei saa päriselt olla. Et Proua Ämm jalutab sisse ja ma teengi nii, nagu Tema soov on.
  Minu ema on ka selline… ebamõistuspärane, ameerikalikult öeldes, aga juba ammu enam ei võta ma teda tõsiselt… Tema sellest muidugi ei tea… aga mina tean:) Ja minu elu on palju pingevabam. Ma saan isegi emaga kõrvaltvaadates üsna hästi läbi…
  Aga minu lastega saab mu ema ülihästi läbi, olgugi, et ta tuleb neid vaatama kord kahe kuu jooksul või veelgi harvemini. Hämmastav…

 24. Seoses peeglitega meenub ähmaselt üsk Gerald Durrelli lühijutt, mis oli ühes tema mitte-loomajuttude kogumikus. See oli klassikaline õudusjutt, seal oli vana loss ja peeglid ja vaimud jne. Peeglid olid kesksel kohal. Peeglites on tõesti midagi müstilist, aga minul nendega suhe puudub. Samas, ühest peeglist lapse tuppa täiesti piisab, leian.
  Kui iga ämm jätaks hästi meelde kogu selle frustratsiooni, mis teda noores eas oma ämma soovituste ja manitsuste peale valdas ja püüaks ise taktitundelisem olla oma miniaga, siis oleks ilmselt kõigil vähem probleeme.

 25. Pingback-viide: buy shoes
 26. Pingback-viide: casino on line legali
 27. Pingback-viide: jeux casino poker
 28. Pingback-viide: comment jouer o poker
 29. Pingback-viide: jeu slots en ligne
 30. Pingback-viide: payday loan store milwaukee
 31. Pingback-viide: sites poker online
 32. Pingback-viide: online omaha poker
 33. Pingback-viide: software gioco poker
 34. Pingback-viide: payday loan in georgia
 35. Pingback-viide: giochi di casino gratis
 36. Pingback-viide: jeux de casino en flash
 37. Pingback-viide: card compare credit uk
 38. Pingback-viide: les jeux du casino
 39. Pingback-viide: payday loan store milwaukee
 40. Pingback-viide: card credit loan uk
 41. Pingback-viide: forum casino en ligne
 42. Pingback-viide: flash game poker texas
 43. Pingback-viide: descargar juego poker
 44. Pingback-viide: jack black spider man
 45. Pingback-viide: gioco poker online
 46. Pingback-viide: free omaha poker
 47. Pingback-viide: gratis internet poker
 48. Pingback-viide: online poker ohne geld
 49. excellent points altogether, you just gained a new reader.
  What could you recommend in regards to your put up that you
  simply made some days ago? Any positive?

 50. Undeniably believe that which you said. Your favorite justification seemed to be on the web the simplest
  thing to be aware of. I say to you, I certainly get
  irked while people consider worries that they just do not
  know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects ,
  people could take a signal. Will likely be back to get more.
  Thanks

 51. Chaussure Isabelle Marant Presto mi resi conto che avevo bisogno di raggiungere più persone, così cominciai a contattare fashion blogger raccontato
  la mia storia e ho voluto tornare a sacchetto di scuola,
  perché avevo cercato per anni di trovare uno per mia figlia.
  Ho iniziato a riportarlo in colori diversi e costruito il mio primo sito
  web.. Chaussure Sneakers Isabel Marant Ha lavorato la gamba della macchina, ma la classe scorsa settimana (credo che tirato qualcosa nella mia coscia) kickboxing male la gamba e ho potuto andare a destra, tuttavia, questa macchina è infortunato
  gamba, così ho dovuto vedermi con una gamba e poi il braccio, particolarmente rivolta alle
  cose. Le mie gambe migliorano presto, spero
  che viene gradualmente migliorata, ma io voglio essere in
  grado di esercitare pienamente. Sneakers Isabel Marant Like GAH:
  E ’interessante, credo, quasi tutti i grandi studios iniziative verdi.
  Non certo Fox, Sony, Universal, sono quelli che hanno un
  sacco di affari. Boutique Isabel Marant Sneakers C’è una storia interessante su come Kenneth Cole
  ha iniziato la sua azienda. Anche se Kenneth Cole sempre
  sognato di aprire una azienda di scarpe a Manhattan, Stati Uniti, aveva fondi limitati e sapeva che
  non sarebbe stato un compito facile per lui per aprire
  una società. Isabel Marant Basket Compensées Ebay Ultimatum Medio Borsone ambiente Ultimatum Duffel bagThe è una
  borsa sportiva che è fatta di poliestere con tasche per contenere tutta l’attrezzatura palestra.
  Bag è lungo 24,75 cm e largo 10,25 cm e alta 11,
  75 centimetri. Isabel Marant Étoile Dicker Boot Prima di tentare di giocare a questo gioco, provare per primo DeathSpank (Orphans of Justice), per poi passare in questo sequel della storia,
  DeathSpank: Thongs of Virtue. Questa serie revisione, ogni
  minuto di gioco stipati in 58 parti. Sneakers Isabelle Marant Pas Cher È con un mantello
  e guanti, ma si ottiene piedi freddi indossano sandali certamente sta
  prestando attenzione. London.I sicuramente tornare la prossima volta, siamo stati qui due volte prima
  e il mio compagno di recente è andato con esso. Isabel Marant Escarpins È la parte superiore della spalla,
  noto negli Stati Uniti come Boston testa, che
  è il sacro Graal per scopi di trazione. Nel Regno
  Unito, ci vuole qualche sforzo per trovare la roba buona,
  ma come Neil Rankin, ex capo chef presso Pitt Cue Co., Southbank amato barbecue van fatto bene, mi istruisce, molto si basa sulla
  qualità della carne stessa. Isabel Marant Bobby Sneakers Isabel Marant Escarpins
  Prissy

 52. Great blog right here! Additionally your web site so much
  up very fast! What host are you the use of? Can I am getting your associate hyperlink to your host?
  I want my site loaded up as quickly as yours lol

 53. Hi! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some
  targeted keywords but I’m not seeing very good success. If you know of any please share.
  Kudos!

 54. Ipega has an attachable controller but a majority
  of users find the add-onto small, while some take pleasure in the compact profile from the controller.
  Too often, guys asks themselves, “Why should I tell other people I know about my problem. He will enjoy it if you are joining in the favourite outdoor activity one minute then dressed just like a lady the following.

  My web page … &12497;&12481;ンコオンラインゲームブラックジャックカジノ無料オンラインゲームオンラインゲーム ラ
  ンキングオンラインカジノギャンブルオンラインゲーム おす
  すめルーレットネットゲームパチンコゲームオンラインゲーム 無料ス
  マホ オンライン
  ゲーム人気オンラ
  インゲーム無料のゲーム
  オンラインゲーム 人
  気ネットゲー
  ム ランキング無料オンライン公営競技カジノゲームゲ
  ーム オンライン
  インターネットゲ
  ーム無料ゲーム オ
  ンラインポ-カ-ゲーム 無料オンライ
  ン無料ゲームカ
  ジノ関連ネット スロッ
  トカジノスクール借金 パチンコ

 55. Another popular, to date a lot sensible, over-the-counter wart excretion technique are a person who halts your main hpv;
  which means that this means individuals falling.

  These items are usually often called freeze over perhaps freeze-off wart reduction objects.
  Like previously mentioned, sorts over-the-counter items are thought really low priced.
  Mainly because they have an inclination to help you will run more more
  than a few other over-the-counter wart removers. The
  cost of the freeze-off objects largely would depend the television
  trademark; however, just be happy to acquire a routine area cope expected 30 and even 20 hard cash.

 56. Every weekend i used to go to see this web page, as i wish for
  enjoyment, for the reason that this this
  website conations actually nice funny material too.

 57. What’s Going down i’m new to this, I stumbleed upon this I have discovered
  It absolutely useful and it has helped me out loads.

  I am hoping to give a contribution & help other customers like its
  helped me. Great job.

 58. Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
  Very helpful information specially the last part 🙂 I care for such info a lot.
  I was seeking this certain info for a long time.
  Thank you and best of luck.

 59. Thanks for the marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you’re a
  great author.I will remember to bookmark your blog and definitely will come back
  very soon. I want to encourage you to ultimately continue your great writing, have
  a nice weekend!

 60. That is why he has actually expanded training in cosmetic dental care, dental implant positioning,
  orthodontics, electronic dental care, endodontics as well as laser
  dental care. He intends to give you all the info you need regarding
  your dental condition and therapy options so that you can make an informed choice regarding your oral health and
  wellness. This misconception is really an out-of-date concept, as the advances in technology used in cosmetic dentistry imply your dental practitioner should now make any
  restoration or cosmetic work so all-natural no one will certainly manage to inform you have
  had job done on your smile.

  Look into my web site … cosmetic dentist nyc core smiles

 61. Hi I am so thrilled I found your site, I really found you by mistake, while I was searching on Google for
  something else, Regardless I am here now and would just like to
  say thank you for a marvelous post and a all round thrilling blog (I
  also love the theme/design), I don’t have time to read it all at the minute but I have saved it and also added your RSS
  feeds, so when I have time I will be back to read more,
  Please do keep up the superb jo.

Arhiiv

Viimased kommentaarid

 • helle on “Maal mamma juures”Mari on suur lugeja ja terane, sai ikka aru. Vahel me arutame temaga igasuguseid lendsõnade, vanasõnade ja kõnekäändude tähendusi. Ta mõnikord ise küs…
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Siin kirjutatakse, kuidas lapsele oli see murdekeel meeldinud :). http://blogistaja.wordpress.chttps//bloom/2020/12/22/epp-petrone-maal-mamma-juures/
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Jaa, ta rääkis kirjakeelt ("tüti" ütles ta küll, aga see polegi vist murre, nagu selgus). Ega see polegi 100% meie mamma. Ja tundus hea võimalus propa…
 • helle on “Maal mamma juures”Kinkisin Marile jõuluks selle raamatu ja ise ka lugesin. Tore ja väga hääd pildid! Aga mul tuli üks mõtteke, üldse mitte paha pärast: sa paned mamma s…
 • Mirjam Burget on Lugu naabritest ja minust, 1Kuidagi tuttavad on selles loos mõned kohad. Miks Eestis naabrid küll üksteise peale kurjad on? Minu unistus on ka head naabrid, aga kahjuks, püüa pal…

Sliding Sidebar