VÕI ON LINNUGRIPP HAIP?

Lisa kommentaar

Kommenteeri külalisena

 1. Nii, lugesin kõik artiklid läbi. Muuhulgas olen lähiminevikus lugenud ka ühes artiklis mainitud National Geographic’us ilmunud artiklid linnugripi teemadel. Olen jälginud, kuidas gripp on viimaste kuude jooksul levinud ja võiks öelda, et hetkeseisuga suhteliselt hästi kursis.
  Igas artiklis on oma tõde. Ühest tõde ju nagunii ei ole. Arvan, et mis tuleb see tuleb. Olen kaalunud, kas sellest võib ehk saada loodusliku valiku üks etapp, mis puhastab inimsugu veidikene, kuid kes seda öelda oskab praegu. Nagu alati on minu seisukoht selline, et ega me enne ikka ei tea kui alles pärast.

 2. Epp kullake.

  Mind on Su blogis alati üks asi imestama pannud. See, kuidas Sa mingeid hirme eneses üles pumpad. Ma ei oska linnugripi kohta miskit kindlat öelda. Aga kunagi Mati Hint küsis, et mis teeksid, kui homme tuleb maailma lõpp.

  Äk. Mök, tegime meie naisega ega osanud miskit öelda.

  Tuleks teha oma asju edasi. Õunapuu istutada või midagi sellist.

  Muidugi on lahe, kui Sul on külmikus mingi toidutagavara, poes vähem käia ja mingi hüsteria puhkeb, siis on võtta.

  Aga oletame, et jääte grippi. Saad aru, et kaks päeva on elada. Sul, Justinil, Martal…

  Mis teed siis?

 3. Mis ma teeks, kui kaks päeva oleks elada. Kirjutaks vist võimalikult palju mälestusi üles tulevastele põlvedele ja paneks need vakstust kotti… näiteks. Seda siis, kui veel funktsioneerin. Aga kui on tõeliselt paha ja nohune olla, siis võtaks lihtsalt veel lõpmatuseni vanni ja poeks vatiteki alla.

  Ma kukkusin ca 6aastaselt Karksi tiigi paadisillalt vette ja see oli ilus ja rahulik mälestus, roheline tunnel (pärast kunstlikku hingamist ärkasin jälle elule) 😉 Mis sest surmast ikka karta.
  Nii et ma ei usu, et mul oleks peal isiklik paaniline hirm. Pigem on see huvi teema vastu (aga on ju huvitav teema!)
  Ja mis makaronide kojuotsmisse puutub, siis see tundub nagu väljakutse.

 4. No minul oli sellest lugemisvarast niipalju kasu, et otsustasin vitamiine sööma hakata. Võib-olla ostan respiraatorid ka ette ära… Päris huvitav oli seda materjali lugeda, aitäh Sulle, Epp – ise sellele eriti peale ei satu. Aga olen veendunud, et magan öösiti edasi nagu kott!

 5. Kui tuleb mingi pandeemia siis ei pea esimese asjana toitu varuma vaid laskemoona. Ilma laskemoonata tehakse sind su varudest lagedaks ja enamgi veel. Need kes mäletavad New Orleansi teavad seda.

  Nonii, nüüd vist andsin küll Epule hoopis uue hirmu?

 6. haip või ei. aga näiteks andry.. kas sa oled valmis H5N1 viiruse vastu võitlema? tead sa üldse milline see välja näeb? mis on sümptomid? kus sa selle saada võid? ja kuidas see üldse levib?

  arvan (küll ennatlikult) aga et sa ei tea nende asjade kohta vastuseid. seega teadmatus on suurim kaitse inimestel.. paistab et valitsus on selle peale hetkel ka väljas..

  aga ega see kui sa uurid ja teed asja endale selgeks ei tähenda et sa haibiks või kardaks vaid see tähendab seda et sa uurid enda jaoks välja vajaliku info kuidas käituda kui näiteks naaber haigeks jääb.. sest enam lähemale see viirus sind hoiatama ei tule.. 🙂

 7. Laskemoon läheb alati vaja, kui muud teha pole, siis võib rõõmust taeva poole paugutada.

  Aga asjad lähevad kiiresti kontrolli alt ära ja inimesed hulluks, see on tõsi.

  Armas Epp, ma lihtsalt ei taha, et Sa kardad.

  Surma kartmisest. Ene Üleoja ütles ilusti: Ei, surma ma ei karda. Ma kardan suremist.

  Ega vireleda küll ei viitsiks, aga noh, on nagu on:)

  Lennu on praegu nii haiglas, et mõistus töötab, keha ei liigu, rääkida ei saa (Lennart Meri ja ei saa rääkida, kujutage ette, mis traagika talle), pisar voolab pidevalt. Oh, pea vastu, Lennu.

 8. andry,
  kui sa teed oma majale tulekahjukindlustuse ja ostad tulekustuti – kas see on hirm või mõistlik riskide maandamine?

  kui sa teed endale elukindlustuse, et su lapsed ja naine ei jääks rahaliselt hätta, kui sa kogemata autoga bambusse kihutad – kas see on hirm, või mõistlik riskide maandamine?

  teabe omamine, mõistlik planeerimine, ettevalmistuste tegemine – see ei tähenda ju hirmu .. pigem ratsionaalset käitumist

  hirmunud inimene pigem peidab jaanalinnuna pea liiva alla ja eitab probleemi, ja kui enam eitada ei saa, siis satub paanikasse

 9. Issand, Lennust on nüüd küll kurb….
  Ma arvan, et kui keegi on Eesti suurkuju, elav legend (noh, kauaks veel…:(), siis on see just tema.

 10. Kopin siia järgmise postkasti tulnud maili:

  Epp, vaatan, et tunned meditsiini vastu huvi. Forwardin oma s6bra kirja Sulle. Ehk ka hariv. Ajakirjades kirjutatakse k6iksugu kahtlast jama ja tekitatakse paranoiat. Ravimifirmad ju teenivad sajandi kasumi.

  ——– Forwarded Message ——–
  Subject: [Linnuhuvilised:382] Re: Linnugripp Läänemerel
  Date: 12:47
  To: linnuhuvilised@lists.ut.ee

  Erinevad gripid on olnud tüüpiline haigus veelindude (haned-pardid)
  hulgas aga ilmselt mingil moel ka muude lindude hulgas – seda siis umbes
  nii kaua, kui linde on olnud olemas. Ameerikas inimesi kõvasti tapvat
  “Niiluse palavikku” (Nile fewer) kannavad varesed, kust nad inimestesse
  tulevad sääskede kaudu. Kui nüüd seda H5N1 täpsemini vaadelda, siis
  tasub mõelda selle peale, et:
  – kümne aasta jooksul, mil seda H5N1 on maailmas esinenud, inimesi on
  surnud ainult 100 (muud gripid tapavad aastas 50-200 miljonit inimest
  aastas – WHO-i ametlik statistika). Suurim osa haigestumisest on
  juhtunud küll 2004. aastal, mil viirus levis laialt kanafarmides.
  – kõik H5N1 tõttu surnud inimesed on väidetavalt saanud haiguse
  kanadest, mitte looduslikest liikidest
  – H5N1 on võinud vabalt esineda riikides, kust seda ametlikult pole
  leitud – asja pole lihtsalt uuritud varem, H5N1 nagu muudki gripid ei
  üldjuhtudel tapa looduslikke linde massiliselt – kui nad seda teeksid,
  grippe poleks ju olemas.
  Seniste teadmiste põhjal inimeste suremus praktiliselt ei muutu, kui
  vältida täielikult kokkupuuteid looduslike lindudega.

  ps. vaadake asjalikku informatsiooni:
  http://www.newscientist.com/channel/health/bird-flu

 11. Midagi väga sarnast kommenteeris üks arst 2004. aastal, kui ma Nepaali hakkasin minema, SARS-i kohta. Mingi uus huvitav nakkushaigus? Neid tekib ju kogu aeg nagu seeni pärast vihma. Meedia lihtsalt puhub mõned neist suuremaks mulliks kui teised.

Arhiiv

Viimased kommentaarid

 • helle on “Maal mamma juures”Mari on suur lugeja ja terane, sai ikka aru. Vahel me arutame temaga igasuguseid lendsõnade, vanasõnade ja kõnekäändude tähendusi. Ta mõnikord ise küs…
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Siin kirjutatakse, kuidas lapsele oli see murdekeel meeldinud :). http://blogistaja.wordpress.chttps//bloom/2020/12/22/epp-petrone-maal-mamma-juures/
 • Epp Petrone on “Maal mamma juures”Jaa, ta rääkis kirjakeelt ("tüti" ütles ta küll, aga see polegi vist murre, nagu selgus). Ega see polegi 100% meie mamma. Ja tundus hea võimalus propa…
 • helle on “Maal mamma juures”Kinkisin Marile jõuluks selle raamatu ja ise ka lugesin. Tore ja väga hääd pildid! Aga mul tuli üks mõtteke, üldse mitte paha pärast: sa paned mamma s…
 • Mirjam Burget on Lugu naabritest ja minust, 1Kuidagi tuttavad on selles loos mõned kohad. Miks Eestis naabrid küll üksteise peale kurjad on? Minu unistus on ka head naabrid, aga kahjuks, püüa pal…

Sliding Sidebar